Ethereum Classic Bir Kez Daha Nisan Ayının En Düşük Seviyelerinde, Ancak Toparlanma Ne Olacak?

Ethereum Classic Bir Kez Daha Nisan Ayının En Düşük Seviyelerinde, Ancak Toparlanma Ne Olacak?
0

Ethereum Classic için daha uzun bir zaman dilimi gözlemlendiğinde , 28.6 dolarlık alanın Nisan ortasında fiyatın yükseldiği bir bölge olduğu görüldü. Mayıs ayının başlarında, Ethereum Classic 179 $’da bir patlama yaşadı. O zamandan beri, Ethereum Classic sabit bir düşüş trendinde.

Saatlik grafikte, Ethereum Classic hala düşüş yapısı içinde işlem görüyordu ancak arkasında bir miktar yükseliş momentumu vardı. Arz alanını 30 dolardan kırabilir mi?

ethereum classic
ethereum classic bir kez daha nisan ayının en düşük seviyelerinde, ancak toparlanma ne olacak? 3

Trend çizgisi (beyaz) direnci, fiyatın Kasım ortasından beri saygı duyduğu bir direnç oldu. Bu direncin her testini, sonraki günlerde keskin bir ret izledi.

Görünür Aralık Hacim Profili, fiyatın Değer Alanı Düşüklerinin hemen altında işlem gördüğünü gösterdi. Bu, hacim profiline bağlı olarak uzun pozisyonların değerlendirilebileceğini gösterdi. Ancak, en son zirveler henüz çıkarılmadığından (yatay ile işaretlenmiş) piyasa yapısı hala düşüşteydi.

Üstelik, son birkaç günün bu son zirvelerinin hemen üzerinde, satıcıların son zamanlarda güçlü olduğu bir alan var. Fiyat bu alanı arzdan talebe çeviremezse, kısa vadeli yükseliş momentumu keskin bir dönüş görebilir.

Gerekçe

ethereum classic
ethereum classic bir kez daha nisan ayının en düşük seviyelerinde, ancak toparlanma ne olacak? 4

RSI nötr 50’yi aştı ve yükseliş momentumunun yükseldiğini öne sürdü. Saatlik grafikteki RSI, bir haftadan uzun süredir yapamadığı bir şey olarak, 60 seviyesi üzerine çıktı.

Yönlü Hareket Endeksi, hem ADX (sarı) hem de +DI (yeşil) 20’nin oldukça üzerinde ve tırmanıyorken, devam eden güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdi.

Çözüm

Göstergeler yukarı doğru ivmeye işaret ederken, fiyat da Düşük Değer Alanına girdi. Temel kural bu alanda uzun vadeli aramak olsa da, kısa vadeli piyasa yapısı düşüş eğilimini korudu. ETC’nin bir satın alma fırsatı sunabilmesi için 30 doların üzerine çıkması ve arzdan talebe çevirmesi gerekecek.

Ayrıca yenmek için daha uzun vadeli bir trend çizgisi direnci vardı. Bununla birlikte, gerçekleşmesi durumunda, son günlerde fiyatın ilerlemesini engelleyecek çok fazla işlem hacmi olmadığı için, 31,5 dolardan 34,6 dolara (Kontrol Noktası) tüm alan boğalar tarafından hızla geri alınabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap