Ethereum Fiyatı Bu Boğa Modeli ile Parabolik Olabilir; Şuan Mantıklı Olan Satın Almak mı Yoksa Beklemek mi?

Ethereum Fiyatı Bu Boğa Modeli ile Parabolik Olabilir; Şuan Mantıklı Olan Satın Almak mı Yoksa Beklemek mi?

Ethereum fiyatı, kısa vadede hedef olarak belirlediği 2.220 $ ile 2.000 $ aralığını aşarak önemli bir yükseliş göstermeye başlamış durumda. Ancak, bu yükselişin kesinleşmesi için öncelikle önde gelen akıllı sözleşme tokeni, 1.950 dolar civarında görülen alıcı tıkanıklığını azaltmalıdır.

Eğer bu gibi bir hareket gerçekleşirse, Ethereum’un sonunda 2.000 $’ın üzerinde sağlam bir seviyeye ulaşmaya ve ardından 3.000 $’a kadar olan farkı kapatmaya hazır olduğunu doğrulayacaktır.

Ethereum Bu Hafta 2.000 Doları Geri Alabilir mi?

ETH, hafta sonundan önce 2.000 doların üzerine çıkma olasılığını doğrulayarak önemli bir kırılma noktasına yaklaşıyor. Haziran ayı sonunda oluşan ters baş ve omuzlar (H&S) paterni, %15,5’lik bir yükselişi tetikleyerek fiyatın 2.200 dolara kadar çıkmasına neden olabilir.

Ters H&S paterni genellikle güçlü bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Bu model, üç ayrı olukla karakterize edilen ve en alt seviyede bir “baş” ve daha yüksek seviyelerde iki “omuz” oluşturan bir formasyondur. Dört saatlik grafikte Ethereum fiyatında gözlemlenen bu model, düşüş trendinde potansiyel bir dönüş noktasını ifade ediyor.

Bu modeli doğru bir şekilde tanıyan tacirler, ETH için mevcut durumda 1.920 dolar seviyesinde olan modelin “boyun çizgisi” üzerine alım emirleri yerleştirir. Bu kırılma genellikle düşüş trendinin sonunu ve yeni bir yükseliş döneminin başlangıcını işaret eder.

Zarar durdurma seviyesinin, kırılma noktasının hemen altına yerleştirilmesi veya modelin boyun çizgisinden başa kadar olan yükseklik ile aynı olan kâr hedefinin, kırılma noktasından ekstrapolasyonla alınması önerilir.

ethereum
ethereum fiyatı bu boğa modeli ile parabolik olabilir; şuan mantıklı olan satın almak mı yoksa beklemek mi? 2

Ayrıca, Ethereum fiyatı 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından sağlanan acil desteğin hemen üzerinde duruyor (kırmızı çizgi). Yeni uzun pozisyonlara girmeyi bekleyen traderlar, Ethereum’un ters H&S boyun çizgisi direncinin üzerinde destek oluşturmasını beklemekte ve yaklaşan fiyat rallisine güven kazanmak istemektedirler.

Para Akışı Endeksi’ne (MFI) göre, yatırımcılar Pazartesi gününden bu yana yaşanan 1.980$ seviyesinden 1.895$ seviyesine geri dönüşün ardından bir yükseliş eğilimi sergilemeye başlamaktadır. MFI endeksi aşırı alım bölgesine doğru toparlanırken, Ethereum arkasında ivme kazanacak ve 2.000$ psikolojik seviyesinin üzerinde gerçekleşecek önemli bir kırılma sağlayacaktır, ki bu çok ihtiyaç duyulan bir durumdur.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi, Perşembe ve Cuma günlerindeki seanslarda başka bir satın alma sinyali verebilir. Yatırımcılara ETH satın almaları için yapılan bu çağrı, MACD çizgisinin mavi ile sinyal çizgisinin üzerinde kırmızı ile kesişmesiyle ortaya çıkacaktı.

Ayrıca, momentum göstergesinin ortalama çizginin üzerinde yer alması, Ethereum fiyatının düzeltme hareketinin sona erdiğini ve boğaların kontrolü ele geçirmeye hazır olduğunu göstermektedir.

Traderlar, Ethereum’un 1.920 $’lık boyun çizgisi direncine ve ardından gelen 1.950 $’lık engeli nasıl tepki vereceğini izleyerek ani geri çekilmelere karşı hazırlıklı olmak isteyebilirler. Bu iki seviyenin üzerinde sürekli bir pozisyon, boğaların hala piyasada hakim olduğunu ve traderların uzun pozisyonlarını koruyabileceklerini gösterir.

Ancak, 50 günlük EMA’daki destek satış baskısıyla karşılaşırsa, MACD negatif bölgeye doğru hareket edebilir ve Ethereum fiyatını hafta sonuna kadar düşüş rotasında tutabilir. Ethereum, satış baskısından kurtulmaya çalışırken 1.884 dolar (100 günlük EMA) ve 1.858 dolar (200 günlük EMA) gibi sonraki destek seviyelerine yönelebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.