Ethereum Balinaları Neden SHIB Satın Almaya Başladı? 

Ethereum Balinaları Neden SHIB Satın Almaya Başladı? 
0

Popüler meme madeni parası olan SHIB, baskın alıcılarla ilginç bir ilişkiye sahipti. Birkaç durumda, en iyi Ethereum balinaları, SHIB’nin fiyatının düşmesine veya artmasına bakılmaksızın amiral gemisi jetonunu satın aldı. Bu sefer farklı değildi. İki büyük balina, token son bir düşüşün ardından %6 geri kazanıldığından büyük miktarlarda Shiba Inu aldı.

Ethereum & SHIB

Balina istatistikleri, balinaların aktif olarak jetonu biriktirdiğini ortaya çıkardı. Bu, Shiba Inu akıllı sözleşme kullanımının artmasına neden oldu ve onu en büyük Ethereum cüzdanları arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri haline getirdi.

Son 20 saat içinde (basım saatinden itibaren), “Bombur” ve “BlueWhale0073” adlı balinalar iki adet Shiba satın aldı. “Bombur”, 18 Nisan tweetinde belirtildiği gibi 50.520.317.707 SHIB jetonunu aldı.

Öte yandan, “BlueWhale0073”, bu 19 Nisan tweet’inde görüldüğü gibi listeye şaşırtıcı bir 193.419.098.244 SHIB ekledi.

Son 24 saat içinde, ilk 500 ETH cüzdanı 1.492.796,243 $ (1.49T $) değerinde Shiba Inu tuttu. Bu devasa birikim, SHIB’yi son 24 saat içinde en büyük 500 ETH balinası arasında en çok satın alınan tokenlardan biri haline getirdi.

Bu arada, 19 Nisan’da WhaleStats web sitesi, Shiba Inu‘nun Ethereum balinaları tarafından tutulan ABD doları değeriyle en büyük kripto varlığı olmaya devam ettiğini açıkladı.

İlginçtir ki, Shiba Inu önde gelen borsalardan biri olan Robinhood’da listelendiğinden, SHIB’yi portföyde tutma arzusu Ethereum balinaları arasında arttı.

Sonuç olarak, bu kadar büyük balina alımının fiyat üzerinde doğrudan bir etkisi oldu. SHIB’nin değeri 24 saatte %5, bir haftada ise %11 arttı.

Dikkate alınması gereken bir diğer ilginç metrik, 19 Nisan’da 1.133.415’e ulaşan SHIB sahiplerinin sayısıdır. CoinMarketCap’in ‘sahipleri’ grafiği, bu küçük ama önemli yükselişi vurguladı.

ethereum
ethereum balinaları neden shib satın almaya başladı?  2

Buna rağmen, IntotheBlock’tan alınan verilere göre , sahiplerinin %50’sinden fazlası kayıpta. Söylemeye gerek yok, SHIB’nin bu etkilenen sahiplere yardım etmek için önemli bir ralli kaydetmesi gerekiyor. Aksi takdirde, tüccarlar pozisyonlarından çıkmayı tercih edebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap