Ethereum Balina İşlemleri 4 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Ethereum Balina İşlemleri 4 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı!
0

Santiment, Ethereum balinalarının dört aylık hareketsizlikten sonra agresif bir şekilde ETH biriktirmeye başladığını bildirdi.

ethereum
ethereum balina i̇şlemleri 4 ayın en yüksek seviyesine çıktı! 2

Ethereum balinaları, son birkaç gün içinde faaliyette keskin bir artış kaydetti ve yalnızca dün her biri 1 milyon doların üzerinde yaklaşık 2.600 işlem gerçekleştirdi. Bu, Ocak ayından bu yana bir günde bu tür işlem faaliyetlerinin en yüksek sayısı.

Şirket, aktivitedeki bu artışın, tüm kripto alanı arasında şok dalgaları gönderen piyasa çapındaki geri çekilmenin ortasında geldiğini belirtti. Birincisi, Ethereum, 5 Mayıs’a kadar 3.000 dolarda kaldı ve birkaç dakika içinde aniden 300 dolara düştü. Durum sadece sonraki günlerde daha da kötüleşti ve ETH kendisini 2.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ederken buldu.

Bu psikolojik destek hattı nihayet dün teslim oldu ve Ethereum 1.700 dolara düştü. Bu, geçen Nisan ayından bu yana en düşük fiyatı oldu. Ancak ETH bu düşüşe iyi tepki verdi ve şu anda 2.100 dolar civarında işlem görüyor.

Ethereum Balinalarının Son Davranışı

Santiment’e göre, bir ETH yatırımcısı 1 milyon dolar veya daha fazlasını elde ettikten sonra balina olarak kabul edilir.

“Birçok varlık için bunlar 100 bin dolar veya daha fazla olan adresler olacaktır. Bitcoin ve Ethereum için, kıyaslanamaz piyasa değeri seviyeleri nedeniyle, balinalar genellikle 1 milyon dolar veya daha fazla ile 10 milyon dolar veya daha fazla (mevcut fiyat seviyelerine bağlı olarak) arasında herhangi bir yer olarak tanımlanır.”

2 Mayıs’ta Santiment, derin cepli ETH yatırımcılarının dört aylık hareketsizlikten sonra agresif bir şekilde ETH biriktirmeye başladığını bildirdi. Piyasa istihbarat firması, 1.000 ila 10.000 ETH’ye sahip olan varlıkların, o sırada yaklaşık 407.415,040 dolar değerinde olan toplam 142.000 ETH’yi aniden eklediğini söyledi.

Temel Yönler

Ethereum ekosistemi, yakın zamanda eleştirilen iş kanıtı yerine bir hisse kanıtı konsensüs algoritması benimseyen blok zincirini görecek olan The Merge adlı en büyük etkinliğine hazırlanıyor.

Bu geçiş, önemli sayıda kurumsal ve önde gelen yatırımcının dahil olmak istediği son derece yükseliş hareketi olarak görülüyor.

Ethereum.org’a göre, bugün itibariyle yaklaşık 400.000 doğrulayıcı tarafından stake edilen toplam ETH sayısı 12.500.000 birimin üzerindedir. Ek olarak, ekosistem, piyasa fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olan yakma programına devam ediyor. 2,3 milyondan fazla ETH zaten yok edildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap