Ethereum Analiz: Adresler, ETH’yi Sonuna Kadar Destekleyecek mi?

Ethereum Analiz: Adresler, ETH’yi Sonuna Kadar Destekleyecek mi?

Shapella Yükseltmesi’nin ardından, Ethereum (ETH) fiyatı önemli düzeltmeler kaydetti. Santiment’ten gelen verilere göre, ETH sahipleri bu nedenle sabırsızlandı ve kayıplara uğramayı göze alarak satmayı tercih etti.

Santiment’in bulguları, 20 Nisan’dan bu yana yatırımcıların, madeni paralarını satın alma fiyatlarının altına taşıma konusunda kayda değer bir eğilim gösterdiğini ortaya koydu. Satın alma fiyatının altındaki hareketler, satın alma fiyatının üstündeki hareketlere göre üç kat daha sık görüldü.

ethereum
ethereum analiz: adresler, eth'yi sonuna kadar destekleyecek mi? 3

Uzun süreli bir satış eğilimi, Ethereum’a olan talebi azaltabilir ve fiyatını daha da aşağı çekebilir. Ayrıca, zararına satış yapmak, Ethereum için olumsuz bir algı yaratabilir ve yatırımcı güveninde kayba yol açabilir, uzun vadede hasara neden olabilir.

Önemli sayıda sahip, ETH varlıklarını satmaya devam ederse, bu varlığın arzının artmasına ve fiyatının daha da düşmesine neden olabilir. ETH satışlarındaki artışa, zincir içi faaliyetlerde bir düşüş eşlik etti. Bu, gaz fiyatlarının yükselmesiyle ilgiliydi. Glassnode’un verilerine göre, ETH için medyan gaz fiyatı 10 ayın en yüksek seviyesi olan 43.641 GWEI’ye ulaştı.

Ayrıca, L2’lerin DeFi alanında ETH’nin pazar payını alması nedeniyle Ethereum’daki DeFi aktivitesinde de bir düşüş yaşandı.

ethereum
ethereum analiz: adresler, eth'yi sonuna kadar destekleyecek mi? 4

Bazıları Umutlu Olmaya Devam Ediyor

ETH ağındaki aktivitedeki düşüşe ve yüksek ETH satışlarına rağmen, ETH biriktiren sıfır olmayan adreslerin sayısı artmaya devam etti.

Uzun vadeli ETH sahiplerinin Ethereum’un gelecekteki yol haritasına inanması, bu faaliyetin kaynağı olabilir. Gelecekte ETH ağına eklenecek olan proto-dank sharding gibi yaklaşmakta olan gelişmeler, bu sahiplerin iyimserliğini destekleyen faktörler arasında yer alabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.