Kripto Piyasa Analiz: Ethereum 8 Aylık Zirvesine Ulaşırken XRP %5 Artış Sağladı!

Kripto Piyasa Analiz: Ethereum 8 Aylık Zirvesine Ulaşırken XRP %5 Artış Sağladı!

Binance etrafındaki son FUD, Bitcoin’e geçici bir zarar vermiş olsa da, varlık tekrar atağa kalkarak neredeyse 29.000 dolara kadar yükseldiği için kısa sürede toparlandı.

Ayrıca, uzun zamandır beklenen Şanghay yükseltmesinin önünde bir dönüş yapan Ethereum, yerel tokeniyle 1.900 doların üzerinde sekiz ayın en yüksek seviyesini gördü.

BTC’nin Gözü 29 Bin Dolarda

Geçen haftaki volatilite sonrasında, Bitcoin sonunda hafta sonu boyunca sakinleşti ve çoğunlukla 28.400 dolar ile 28.600 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördü. Ancak, Interpol’ün Binance CEO’su hakkında Kırmızı Bülten yayınlamasının ardından, Pazartesi günü erken saatlerde manzara değişti ve birkaç saat içinde BTC 27.300 doların altına düştü.

Ancak, CZ söylentilerinin yalan olduğu ortaya çıkınca, bitcoin hızlı bir şekilde toparlandı ve neredeyse anında 28.000 dolara geri döndü. Son 24 saat içinde, kripto para birimi başka bir ayak daha ekleyerek 28.800 dolara kadar çıktı.

Bitcoin, 29.000 doları aşamasa da, gün içinde hala %2 artarak 28.500 doların üzerinde işlem görüyor ve zincir üstü yükseliş işaretleri gösteriyor. Piyasa kapitalizasyonu sonunda 550 milyar dolara geri döndü, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46’nın altına düştü.

ethereum
kripto piyasa analiz: ethereum 8 aylık zirvesine ulaşırken xrp %5 artış sağladı! 3

ETH ve XRP %5 Arttı

Ethereum’un son 24 saat içinde önemli bir fiyat artışı yaşamasının arkasındaki temel neden belki de yaklaşan Şanghay güncellemesi beklentisidir. İkinci en büyük dijital varlık neredeyse %6 artarak Ağustos 2022’nin ortasından bu yana ilk kez 1.900 doların üzerine çıktı. Ek olarak, LDO gibi birkaç Ethereum likit staking tokenı da son günlerde yükseldi.

Ripple’ın günlük artışı ETH’ye benzer bir şekilde gerçekleşti. XRP %5,3’lük bir artıştan sonra 0,5 dolara geri döndü. Avalanche ve Uniswap ise %6’nın üzerinde artışla ilk 20 altcoin arasında diğer önemli kazananlar oldu.

BNB, ADA, MATIC, SOL ve LTC gibi diğer kripto para birimleri de günlük ölçekte küçük artışlar gösterdi. Toplam kripto piyasası değeri bir günde yaklaşık 30 milyar dolarlık bir artışla 1,2 trilyon doların üzerine çıktı ve CMC’de işlem gördü.

ethereum
kripto piyasa analiz: ethereum 8 aylık zirvesine ulaşırken xrp %5 artış sağladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.