Ethereum, 3 Bin Dolarlık Kritik Destekle Karşı Karşıya: Devasa Hareket mi Geliyor?

Ethereum, 3 Bin Dolarlık Kritik Destekle Karşı Karşıya: Devasa Hareket mi Geliyor?
0

Neredeyse sıfır hamlenin ardından, Ethereum geçen hafta boyunca düşük volatilite döneminden geçiyor. Fiyat, 3.000 dolarlık kritik desteğin ortasında ve boğalar şimdiye kadar bunu başarıyla savundu.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük zaman diliminde boğalar fiyatı desteğin üzerinde 3.000 dolarda tuttu. Bu alandaki alıcı alıcılar biraz daha güç kazandı ve hacim deltası arttı.

Son birkaç aya baktığımızda, düşüş ve yüksek fiyat dalgalanmaları arasında birikim aşamasının (mavi dikdörtgen) Mart ortasında sona erdiğini görüyoruz.

Bunun hemen ardından Ethereum, fiyat düzeltmesine yol açan bir dağıtım aşamasına (sarı dikdörtgen) girdi. ETH’nin 2800-3000 $ arasındaki desteğin üzerinde kalması durumunda ayıların gücünün biraz azaldığını düşünürsek, orta vadede 4000 $’a doğru başka bir bacak görebiliriz.

ethereum

Hareketli ortalamalar

MA20: 3.238 $

MA50: 2987 $ (ETH bunun üzerinde)

MA100: 2934 $ (ETH bunun üzerinde)

MA200: 3493 $

Ethereum 4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde Ethereum, direncin altında 3150 dolardan işlem görüyor ve bu, 14 Mart’taki ilk kırılma girişiminde başarısız oldu.

Öte yandan, Ichimoku bulutu bu alanda hatırı sayılır bir kalınlığa sahiptir. Yatay dirençle kesişmesi, boğaların bu alanı kırmada zorluk çekmesine neden oldu. ETH bu alanı kırabilirse, 3300 dolarlık yatay direnç muhtemelen hızlı bir şekilde yeniden test edilecektir. Aksi takdirde 3000$ ve 2800$ seviyelerindeki destekler fiyatı desteklemesi beklenebilecek seviyelerdedir.

ethereum

Zincir üzerinde: Değişim Girişi (Top10) – Tüm Değişimler (SMA 14)

Bu, borsaya giren ilk 10 işlemin toplam jeton miktarıdır. Yüksek bir değer, bir kerede çok para yatıran yatırımcıların arttığını gösterir. Bu, daha yüksek satış baskısı ve gelecekteki bir fiyat düşüşü anlamına gelebilir.

Balinalar veya büyük miktarlarda ETH yatıranlar hala çok aktif. Tabii bu aktivite seviyesi daha önce gördüğümüz gibi değil. Bununla birlikte, daha fazla ETH girişi muhtemelen türev piyasasında satış baskısına veya dalgalanmaların artmasına neden olacaktır.

ethereum

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap