Ethereum 2.0 Vizyonu Başka Bir Engelle Karşılaşıyor Ancak Doğrulayıcılar Yürüyüşlerine Devam Ediyor!

Ethereum 2.0 Vizyonu Başka Bir Engelle Karşılaşıyor Ancak Doğrulayıcılar Yürüyüşlerine Devam Ediyor!
0

En büyük altcoin olan Ethereum, merakla beklenen ‘birleştirmeyi’ ETH 2.0 ile tamamlamak için önlemler almaya devam etti. Her ne kadar ilk olarak Haziran ayında planlanmış olsa da ertelenmişti. Mevcut durumda, tam sonuç için nihai bir son tarih yoktur. Bununla birlikte, doğrulayıcıların paylarını alıp desteklerini sergilemelerini engellemedi.

Aşağısı Nasıl Görünüyor?

Yeni başlayanlar için, iniş ve çıkışlara rağmen, geçiş halindeki birleşme, en büyük altcoin ağına büyük iyilikler yaptı. Ethereum ağı, ETH 2.0’a geçişi hızlandırırken, yatırımcılar Ether yatırmaya devam ederek stake etme işlevine hazırlandılar.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 26 Mayıs itibariyle toplam ETH 2.0 mevduat sözleşmeleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.680.930 ETH’ye ulaştı.

ethereum
ethereum 2.0 vizyonu başka bir engelle karşılaşıyor ancak doğrulayıcılar yürüyüşlerine devam ediyor! 4

Para yatırma sözleşmesi, Ethereum yatırımcılarının ağda pay sahibi olmak isterlerse etherlerini gönderdikleri ve aynı şekilde ödül aldıkları yerdir. Yükseltmeler, Ethereum’un ağı bir hisse kanıtı olarak değiştirmeye yönelik devam eden geçişi ile uyumludur. Değişimin Ethereum’u enerji açısından verimli bir eko sistem yapması bekleniyor.

Buna ek olarak, sahiplerin kapasitesindeki artış göz önüne alındığında, adres sayısı da benzer bir senaryoya tanık oldu. Örneğin, ETH’nin 100+ Coin tutan adres sayısı 1 yılın en yüksek seviyesi olan 43.297’ye ulaştı. Söz konusu işaret, önceki ATH ile tam olarak eşleşmese de, en azından yatırımcılar umutlu kaldı.

ethereum
ethereum 2.0 vizyonu başka bir engelle karşılaşıyor ancak doğrulayıcılar yürüyüşlerine devam ediyor! 5

İşte başka bir olumlu işaret. Sıfır olmayan bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısı, geçen yıl bu zamanlarda olduğu gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Blockchain veri sitesi Glassnode’a göre, şu anda piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin bir miktarını elinde tutan 81 milyondan fazla adres.

ethereum
ethereum 2.0 vizyonu başka bir engelle karşılaşıyor ancak doğrulayıcılar yürüyüşlerine devam ediyor! 6

Bu gelişmeler, ücret yapısındaki son düşüşle birleştiğinde, yakında bir fiyat artışını tetikleyebilir.

Olası Bir Gecikme…?

Ethereum’un ağı, hedefine giden yolda bir hıçkırık yaşadı. Bu yılın ilerleyen saatlerinde yapılması planlanan Ethereum Birleşmesi için çok önemli olacak olan Ethereum işaret zinciri, blok zinciri “yeniden düzenlenmesi” olarak bilinen potansiyel olarak yüksek seviyeli bir güvenlik riski yaşadı.

Bu hata, bir hata gibi bir ağ hatası veya geçici olarak bir blok zincirinin yinelenen bir sürümünün oluşmasına neden olan kötü niyetli bir saldırı yoluyla gerçekleşebilir. Yeniden düzenleme ne kadar uzun sürerse, sonuçları o kadar ciddi olur. İşleri daha da kötüleştirmek için ETH, Ekim 2021’de Bitcoin karşısında en düşük seviyesine düştü.

Bugünkü geri çekilme, ETH’nin dolar değerinin %7 düştüğünü ve tasfiye edilmiş pozisyonlarda yaklaşık 86 milyon dolar bıraktığını gördü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap