Ethereum 2.0, 350 Milyon Dolarlık Kurumsal Yatırımı Teşvik Edebilir mi?

Ethereum 2.0, 350 Milyon Dolarlık Kurumsal Yatırımı Teşvik Edebilir mi?
Bitcoin and Ethereum symbols on abstract blue background. 3d rendering
0

Haziran, kripto piyasası için iki nedenden dolayı önemlidir. Birincisi, ikinci çeyreğin sonunu işaret ediyor ve ikincisi, Haziran sonu da Birleşmenin gelişini işaret edecek. Merakla beklenen olayın Ethereum (ETH) ve belki de tokene yatırım yapanlar için bir dönüm noktası olması bekleniyor.

Ethereum İçin Yukarı ve Yukarı

Muhtemelen hayır, ancak Hisse Kanıtı’na (PoS) geçişin kesinlikle ETH’nin son kayıplarından kurtulmasına yardımcı olması bekleniyor. ETH’nin 9 Mayıs çöküşü sırasında tanık olduğu şeyin dışında, altcoin kralı o zamandan beri kararlı bir düşüş yaşadı ve neredeyse %7,6 kaybetti. 

ethereum
ethereum 2.0, 350 milyon dolarlık kurumsal yatırımı teşvik edebilir mi? 6

Ancak kayıplar sadece fiyat hareketiyle sınırlı değil. Yatırımcıların davranışları da katkıda bulunan bir faktör olmuştur.

Kurumsal akışlara göre, ETH 357 milyon dolar değerinde yıldan bugüne çıkışlar kaydederek en kötü performans gösteren varlık oldu. 3 Haziran’da sona eren hafta için Ethereum, kurumların varlıktan 32 milyon dolarlık para çektiğini bir kez daha kaydetti.

ethereum
ethereum 2.0, 350 milyon dolarlık kurumsal yatırımı teşvik edebilir mi? 7

Bu, genel net akışların Bitcoin tarafından yönetilen 100 milyon doları aşan pozitif olmasına rağmen. Bu tutarlı çıkışların arkasındaki nedenin bir kısmı, yukarıda bahsedilen Birleştirme ile ilgili Ethereum’un yaşadığı gecikmelerdir.

Bununla birlikte, Ethereum’un daha ucuz, daha hızlı ve daha ekonomik olma eşiğinde olduğu için, kurumların da varlığa önemli ölçüde yatırım yapması bekleniyor. Bu, çıkışların geri kazanılmasına da yardımcı olabilir.

Kurumların yatırımları, bir aydan uzun süredir zor durumda olan uzun vadeli sahipler için moral artışı sağlayabilir.

Ethereum’un canlılığına göre, yatırımcılar fiyatlardaki düşüşe bakılmaksızın Aralık 2021’den beri birikim fikrine tutunuyorlar. Ancak Nisan ayından bu yana pozisyonlarını önemli ölçüde tasfiye ediyorlar.

ethereum
ethereum 2.0, 350 milyon dolarlık kurumsal yatırımı teşvik edebilir mi? 8

Bu aynı zamanda, sonunda belirtilen ve birçok durumda 650 milyon günü mahveden satış nöbetleri tarafından da doğrulanmaktadır. 

ethereum
ethereum 2.0, 350 milyon dolarlık kurumsal yatırımı teşvik edebilir mi? 9

Altı ay ile yedi yıl arasında herhangi bir yerde ETH’ye sahip olanlar arzın yaklaşık %69’unu kontrol ettiğinden, LTH’lerin varlıklarını satmaktan kaçınmaları önemlidir.

Yaklaşık bir ila iki yıl önce varlıklarını satın alan grup, sahip oldukları %28 arz ile en fazla hakimiyete sahip. Satmaya başlarlarsa, Ethereum’un başı belada olabilir.

ethereum
ethereum 2.0, 350 milyon dolarlık kurumsal yatırımı teşvik edebilir mi? 10

Bu nedenle, ileriye dönük olarak, ETH 2.0’ın LTH’leri tutmaya ve kurumları Ethereum’a yatırım yapmaya teşvik etmek için değişiklik getirmesi bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap