Ethereum 1800 Dolarla Mücadele Ederken Bir Düşüş Yaşanacak mı?

Ethereum 1800 Dolarla Mücadele Ederken Bir Düşüş Yaşanacak mı?

Ethereum’un genel görünümü yükseliş eğilimi gösteriyor, ancak şu anda önemli bir direnç seviyesiyle karşı karşıya ve bu seviyeyi aşmak için mücadele ediyor. Son fiyat hareketleri dikkate alındığında, kısa vadeli bir geri çekilmenin olası olduğu ve ardından bir sonraki trendin belirgin hale gelebileceği tahmin ediliyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Ethereum boğaları, fiyatı önemli bir direnç bölgesi olan 1.800 doların üzerine çıkarmakta güçlük çekiyorlar. Bu kritik sevişmeye ulaştıktan sonra Ethereum, net bir yön olmadan konsolidasyon sürecine girdi ve fiyat hareketleri oldukça durgun kaldı.

Bu, satıcılar ve alıcılar arasındaki bir mücadeleye işaret ediyor ve bu bölgeden bir kopuş muhtemelen ETH’nin kısa vadeli yönünü belirleyecek. Bununla birlikte, fiyat ile RSI göstergesi arasındaki belirgin düşüş eğilimi, fiyatın bir sonraki yükseliş rallisini başlatmadan önce kısa vadeli bir geri çekilme yaşama olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

ethereum
ethereum 1800 dolarla mücadele ederken bir düşüş yaşanacak mı? 4

4 Saatlik Grafik

Ethereum fiyatı henüz net bir yön belirleyemediği için gelecekteki kısa vadeli hareketleri belirsizliğini koruyor. Ancak, Ethereum’un önemli destek ve direnç seviyeleri var. Destek seviyesi olarak 1,7 bin dolar ve direnç seviyesi olarak kanalın üst trend çizgisi olan 1,9 bin dolar öne çıkıyor.

Eğer kanalın üst trend çizgisi aşılırsa, bu uzun vadeli bir yükselişe işaret edebilir. Ancak, keskin bir düşüş ve orta sınır seviyesinin altına düşüş, bir sonraki destek seviyesi olan 1,5 bin doların test edilmesine neden olabilir. Bu nedenle, Ethereum’un fiyat hareketleri dikkatle izlenmeli ve bu destek ve direnç seviyelerine göre işlem yapılmalıdır.

ethereum
ethereum 1800 dolarla mücadele ederken bir düşüş yaşanacak mı? 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bu grafik, Ethereum fiyatının yanı sıra Fonlama Oranları metriğinin 14 günlük hareketli ortalamasını gösteriyor. Son birkaç ayda, Fonlama Oranları metriği yükseliş eğilimi gösterdi ve genel piyasa hissiyatı olumluya döndü. Bu değişim, duyarlılık yaratmış ve fonlama oranları metriğine yansımıştır.

Ancak, yakın tarihli bir sarsıntı sırasında, fonlama oranı metriği de düştü ve kısa bir süre için 0’ın altına geriledi. Yine de, başka bir yükseliş fiyat rallisinin ardından, metrik yeniden 0’ın üzerine çıktı ve piyasadaki yükseliş eğilimini gösteren yeşil renge döndü.

Ethereum’un orta vadeli eğilimi yükseliş yönünde olsa da, ani fiyat düşüşlerinden kaynaklanan kayıpları önlemek için Fonlama Oranları metriği yakından izlenmelidir.

kriptoparapiyasa ethereum funding rates all exchanges sma 14 scaled 1
ethereum 1800 dolarla mücadele ederken bir düşüş yaşanacak mı? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.