Ethereum Psikolojik Destek Olan 1500 Dolara Düştü, Büyük Düşüş Kapıda mı?

Ethereum Psikolojik Destek Olan 1500 Dolara Düştü, Büyük Düşüş Kapıda mı?

ABD SEC’in kripto borsası Kraken’e karşı ABD’de kripto staking’e yönelik bir baskıyı başlatmak için görüşme gerçekleştirme nedeniyle Ethereum fiyatı son 24 saat %7’nin üzerine düştü.

Ethereum fiyatı şu anda 1.520 $ destek sınırını aşıyor işlem görüyor, neredeyse 1.500 $ psikolojik destek hücresi yakın. ETH fiyat seviyesini tutamaz ve desteğin altına düşerse, en olası senaryo 1.400 düşecek.

Özellikle, Ethereum fiyat geçişleri RSI ile geçişleri sürüyor. Böylece düzeltme gelecek hafta da devam edecek. Kripto aile, ocaktaki sihirli toparlanmanın ardından bir düzeltme yaşıyor.

ethereum

Bununla birlikte, kupa ve kulp günlük zaman diliminde oluşan bir yükseliş modeli, 1.650 doların üzerinde bir hareketi gösteriyor. Bu arada Ethereum, 50-MA crossover 200-MA olarak bir “altın haç” modelini tamamladı. Teknik cephede pek çok koşul olsa da, eğilim genel olarak düşüş yönünde.

Ethereum fiyatının dönüm noktası olduğu için traderların bir sonraki hamlelerini yapmak için 1500 $ psikolojik seviyesine dikkat etmeleri gerekiyor. 1500 doların altına bir hareket yükseliş tezini geçersiz kılacak ve 1400 dolara doğru bir hareket görülebilir.

ETH  fiyatının 1.550 Dolardaki desteği geri kazanması gerekiyor, ancak öyle olsa bile, 1.599 Dolara yakın büyük bir arz alanıyla karşı karşıya. IntoTheBlock’tan zincir üstü veriler, 2,43 milyon adresin 1,581 ile 1,623 dolar arasında 9,19 milyon ETH satın aldığını gösteriyor. Bu bölgenin hafta sonu boyunca ETH’yi baskı altında tutması muhtemel.

ethereum
ethereum psikolojik destek olan 1500 dolara düştü, büyük düşüş kapıda mı? 3

Ethereum Fiyatı Baskı Altında

Ethereum fiyatı, piyasadaki genel olumsuz duygu nedeniyle baskı altında. ABD Federal Rezerv yetkilileri enflasyonu azaltmak için daha fazla oran artışı düşünürken, son birkaç gün içinde kripto piyasasında büyük bir panik satışına tanık olunuyor.

Dahası, düzenleyiciler tarafından kripto endüstrisine karşı koordineli bir baskı için Operasyon Boğulma Noktası tipi bir eylem muhtemelen hazırlanıyor. Kripto işletmeleri sonunda bankalardan tamamen kurtulabilir, sabit paralar mahsur kalabilir ve kriptoya giren ve çıkan akışları yönetemez hale gelebilir ve borsalar bankacılık sisteminden tamamen kapatılabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.