ETH Fiyat Analizi: İşte Ethereum’un Boğa Rahatlığını Uzatmak için Kırması Gereken Seviye

ETH Fiyat Analizi: İşte Ethereum’un Boğa Rahatlığını Uzatmak için Kırması Gereken Seviye
0

Boğalar son birkaç gündür piyasaya hakim durumda. Ethereum’da, Bitcoin’in 10 günde %40’lık bir büyüme elbette olumlu olarak yorumlanabilir, ancak tüm senaryoları incelemek önemlidir.

Ethereum Teknik Analiz

Günlük Grafik

Fiyat şu anda grafikte gösterildiği gibi günlük zaman diliminde direnç bölgesinin altında kalmış durumda. Bu bölge 1300$ ile 1500$ (kırmızı ile) arasında değişiyor ve Haziran ayının başlarındaki keskin çöküş sırasında sağlam destek sağlaması bekleniyordu ki bunu başaramadı. Şimdi ise ciddi bir direniş görevi görüyor.

Öte yandan, alıcılar 700 ila 900 dolar aralığını bir destek bölgesine (yeşil renkte) çevirdi.

Bu yapı ile, alıcılar fiyatı yatay direncin 1500 doların üzerine çıkarabilirse, bir rahatlama rallisinin başlaması beklenebilir. Sonra bir miting başlatma umutları geri yüklenir. Fiyat, grafikte işaretlenmiş iki bölge arasında dalgalanana kadar önemli bir hareket beklenemez. Bununla birlikte, en belirgin katalizör Ethereum 2.0 birleştirmesi olmaya devam ediyor.

Temel Destek Seviyeleri: 900$ & 700$
Temel Direnç Seviyeleri: 1300$ & 1500$

ethereum
eth fiyat analizi: i̇şte ethereum'un boğa rahatlığını uzatmak için kırması gereken seviye 4

Hareketli Ortalamalar:
MA20: 1273
$ MA50: 1680 $
MA100: 2366 $
MA200: 3037 $

Ethereum/Bitcoin Grafiği

İlginç bir şekilde, BTC karşısındaki durum neredeyse USD çiftine benziyor. Fiyat, bu grafikte bir direnç bölgesinin (kırmızı ile) altında kaldı. Yükseliş trendinin devam etmesi için bu aralığın kırılması gerekiyor. Boğalar son iki hafta içinde geçici bir denge kurdu ve ayılar piyasanın kontrolünü ele geçiremezse, kısa vadeli bir ralli olasılığı da buna göre yükseliyor.

Temel Destek Seviyeleri: 0,050 BTC ve 0,0,045 BTC
Temel Direnç Seviyeleri: 0,06 BTC ve 0,065 BTC

ethereum
eth fiyat analizi: i̇şte ethereum'un boğa rahatlığını uzatmak için kırması gereken seviye 5

Açık Faiz Analizi

Tanım:  Açık Pozisyon, halihazırda bir türev borsasının işlem çiftlerinde bulunan açık pozisyonların (hem uzun hem de kısa pozisyonlar dahil) sayısı olarak tanımlanır.

Artan açık faiz (OI), daha fazla likidite ve sonuç olarak türev piyasasına spekülasyon geliyor. OI’deki artış eğilimi, mevcut devam eden makro fiyat eğiliminin bir teyidi olabilir.

ethereum
eth fiyat analizi: i̇şte ethereum'un boğa rahatlığını uzatmak için kırması gereken seviye 6

Yükseliş trendlerine genellikle artan açık ilgi eşlik etmiştir. Nisan başından beri düşüş eğiliminde olan bu endeks, bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. Son zamanlarda bir yükseliş eğilimi görülebiliyor, ancak ömrü piyasaya giren güçlü bir likidite işareti olarak kabul edilecek kadar uzun değil.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap