ETH Fiyat Analizi: Ethereum İki Gün İçinde %10 Düşerken Aşağı Baskı Artıyor!

ETH Fiyat Analizi: Ethereum İki Gün İçinde %10 Düşerken Aşağı Baskı Artıyor!
0

Ethereum, son iki günde %10’luk bir düzeltme yaşadı, ancak boğalar fiyatı 2 bin doların üzerinde tutamadı. ABD borsası önceki iki günü kırmızı mumlarla kapattı. Pek çok analiste göre, bu yükseliş trendi sadece ölü bir kedi sıçramasıydı.

Teknik Analiz

Ethereum Günlük Grafik

Ethereum günlük olarak azalan çizginin (sarı renkte) altında işlem görüyor. Şimdiye kadar, alıcılar birden fazla denemeye rağmen bu çizginin üzerine çıkamadı ve daha yüksek bir zirve oluşturamadı.

Daha düşük yüksek ve düşük seviyelerin oluşumu, düşüş yapısının önemini işaret ediyor. Alıcılar düşüş trendini tersine çevirmek için yeterli sermaye akışını çekerse, önce 2000-2200$ direnç seviyesinin üzerine geri dönmelidirler. Bu, düşüş momentumunu azaltmak ve potansiyel olarak yeni bir trendi ilerletmek için gerekli ilk adım olacak.

Öte yandan, boğaların kritik destek olarak 1.700 doları savunması gerekiyor. Başarısız olurlarsa, ayıların aşağı yönlü baskıyı artırması ve daha düşük seviyeleri keşfetmesi muhtemeldir.

Temel Destek Seviyeleri: 1700$ & 1500$
Temel Direnç Seviyeleri: 2000$ & 2200$

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum i̇ki gün i̇çinde %10 düşerken aşağı baskı artıyor! 4

Hareketli Ortalamalar:
MA20: $1959
MA50: $2486
MA100: $2713
MA200: $3140

ETH/BTC Grafiği

Genel olarak, BTC grafiği aşağı yönlü momentumu doğrulayan bir düşüş yapısı ortaya koyuyor. Ethereum’un USD grafiğindeki kayıp destek seviyelerinin üzerine geri dönememesine dayanarak, fiyatın 0.055 BTC’de (beyaz daire) desteğe düşmesi daha olası görünüyor.

Potansiyel bir geri dönüşün dikkate alınması gereken nokta 0.065 BTC’dir.

Temel Destek Seviyeleri: 0.060 BTC & 0.055 BTC
Anahtar Direnç Seviyeleri : 0.065 BTC & 0.070 BTC

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum i̇ki gün i̇çinde %10 düşerken aşağı baskı artıyor! 5

Zincir Üzerinde Analiz

Yeni Adres Sayısı (7d Hareketli Ortalama)

Genel olarak, fiyat artış trendlerine, bu metriğe yansıyan yeni yatırımcıların akışı eşlik eder. Grafik, piyasa yapısı her yükselişe geçtiğinde yeni adreslerin sayısının önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Son günlerdeki son fiyat artışına rağmen, bu ölçüm kayda değer bir yeni kullanıcı benimsemesini göstermedi. Bu verilere göre yatırımcılar hala kısa vadede bir geri dönüşe ikna olmuş değil.

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum i̇ki gün i̇çinde %10 düşerken aşağı baskı artıyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap