ETH Fiyat Analizi: Ethereum, %8’lik Düşüş Ardından 1.600 Dolara mı Gidiyor?

ETH Fiyat Analizi: Ethereum, %8’lik Düşüş Ardından 1.600 Dolara mı Gidiyor?

Ethereum’un düzeltmesi arka arkaya 4. gün devam ediyor, Eylül ayında yaklaşan Birleşme ile ilgili heyecan yavaşlamaya başlıyor. Bununla birlikte, şu anda ayılar üstünlük sahibi gibi görünse de, Ethereum’un orta vadeli yapısı bir miktar yükselişini sürdürüyor.

Ethereum Teknik Analiz

Günlük Grafik

74 gün sonra, boğalar 13 Ağustos’ta bir kez daha 2.000 doları (kırmızıyla) geri almak istediler, ancak başarısız oldular. Ayılar, fiyatı kaydedilen en yüksek 2030 dolardan (bu yazının yazıldığı sırada) yaklaşık %8 düşürmeyi başardı. Bu, fiyatın teknik olarak bir düşüş modeli olan yükselen kama formasyonunun destek çizgisine doğru hareket etmesine neden oldu.

20 günlük hareketli ortalama çizgisi (beyaz) 1.700-1.800 dolar aralığında kritik destek bölgesine de ulaştı. Bu, orada sağlam bir desteğin oluştuğunu gösteriyor.

Boğalar yükseliş eğilimini sürdürmeye ve direnci 2000 dolarda yeniden test etmeye kararlıysa, söz konusu bölgeyi savunmaları gerekir. Altında bir kırılma ve kapanış, düşüş yapısının oluşumunu tetikleyebilir. Bu durumda, en yakın destek 1.600 dolar civarında bulunuyor.

Temel Destek Seviyeleri: 1800$ & 1600$
Temel Direnç Seviyeleri: 2000$ & 2200$

Günlük Hareketli Ortalamalar:
MA20: 1771
$ MA50: 1492 $
MA100: 1575 $
MA200: 2246 $

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum, %8'lik düşüş ardından 1.600 dolara mı gidiyor? 4

ETH/BTC Grafiği

MACD göstergesinde Bitcoin karşısında bir farklılık ortaya çıktı. Ethereum, 0,082 BTC’de (kırmızı) yatay dirence ulaştıktan sonra kısa vadeli bir düzeltme yaşadı. Yeşil mum oluşumuna göre, yatırımcılar BTC’lerini ETH’ye döküyor gibi görünüyor.

Boğalar fiyatı 0.072-0.075 BTC’de (sarı renkte) destek aralığının üzerinde tutabilirse, yükseliş görünümü güçlü kalır. Tersine, bu seviye kırılırsa, 0.065 BTC hedefiyle yeni bir düşüş trendinin başlangıcına işaret edecektir. Şu anda boğalar bu çifti kontrol ediyor.

Temel Destek Seviyeleri: 0.0.75 & 0.065 BTC
Anahtar Direnç Seviyeleri: 0.082 & 0.088 BTC

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum, %8'lik düşüş ardından 1.600 dolara mı gidiyor? 5

Zincir Üzerinde Analiz

 Finansman Oranları – Binance

Pozitif fonlama oranları, uzun pozisyon yatırımcılarının baskın olduğunu ve kısa vadeli yatırımcılara fon ödemeye istekli olduklarını göstermektedir.

Negatif fonlama oranları, kısa pozisyon yatırımcılarının baskın olduğunu ve uzun vadeli yatırımcılara ödeme yapmaya istekli olduğunu göstermektedir.

Uzun bir süre sonra bu fonlama oranı pozitif çıktı ve grafikte ardışık yeşil histogram çubukları belirdi. Bununla birlikte, birkaç gündür Binance borsasının fonlama oranında ve aynı zamanda düştüğü yerde kırmızı histogram çubukları ortaya çıktı. Bu, yükseliş hissinin son iki aya göre daha kırılgan hale geldiğini gösteriyor. Türev piyasasına düşüş hissinin hakim olduğu söylenebilecek seviyelere henüz ulaşmadığı göz önünde bulundurulmalıdır.

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum, %8'lik düşüş ardından 1.600 dolara mı gidiyor? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında