ETH Fiyat Analizi: Ethereum 2 Bin Dolarda Mücadele Ediyor Ama Daha Fazla Düşüş Yakın mı?

ETH Fiyat Analizi: Ethereum 2 Bin Dolarda Mücadele Ediyor Ama Daha Fazla Düşüş Yakın mı?
Ethereum (ETH) and cryptocurrency investing concept - Physical metal ethereum coins with global trading exchange market price chart in the background.
0

Ethereum 2.000 doların üzerinde konsolide edemedi ve bir kez daha bu seviyenin altında bulundu. ETH/BTC grafiği bile şu anda birçok tartışmanın merkezinde yer aldığından, satıcılar üstünlüğü elinde tutuyor gibi görünüyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

MACD çizgisinin Sinyal çizgisi (sarı daire) ile kırılması, günlük zaman diliminde büyük ölçüde bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Bu, sarı dikdörtgenli çizelgede gösterildiği gibi geçmişte oldu. Ancak, fiyat her durumda düşmeye devam etti. Başka bir deyişle – bir geri dönüşü bildirmek için birden fazla onay olmalıdır.

Yükseliş momentumu genellikle, fiyat günlük MA50’yi kırarken MACD ve sinyal hatlarının her ikisi de pozitif tarafa girdiğinde başlatılır. Bu daha inandırıcı bir doğrulama olarak kabul edilebilir.

Temel Destek Seviyeleri: 1700$ & 1500$

Temel Direnç Seviyeleri: 2200$ & 2450$

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum 2 bin dolarda mücadele ediyor ama daha fazla düşüş yakın mı? 3

Hareketli ortalamalar:

MA20: $2130

MA50: 2645 $

MA100: 2775 $

MA200: 3226 dolar

ETH/BTC Grafiği

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, fiyat Bitcoin’e karşı dinamik desteğini (sarı renkte) kaybetti ve yeniden testte bile boğalar onu trend çizgisinin üzerine çıkaramadı.

Bu düşüş trendinin güçlü olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, en önemli seviye, boğaların şimdiye kadar iki kez savunduğu statik destek (yeşil renkte) olmaya devam ediyor. Satıcılar fiyatı başarılı bir şekilde yeşil seviyeye indirirse, Ethereum ve altcoinlerin daha keskin bir düşüş yaşaması muhtemeldir. Bu durumda Ethereum 1500 dolara ve hatta 1300 dolara ulaşabilir.

Temel Destek Seviyeleri: 0.065 BTC & 0.06 BTC

Temel Direnç Seviyeleri: 0.07 BTC & 0.072 BTC

ethereum
eth fiyat analizi: ethereum 2 bin dolarda mücadele ediyor ama daha fazla düşüş yakın mı? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap