ETH, Bin Dolarda Temel Destekle Karşılaşıyor: Geri Dönme mi Yoksa Daha Fazla Kayıp mı Geliyor?

ETH, Bin Dolarda Temel Destekle Karşılaşıyor: Geri Dönme mi Yoksa Daha Fazla Kayıp mı Geliyor?
0

Makro ölçekte, ayılar, Mart 2020’deki COVID çöküşünden bu yana 600 günlük mega yükseliş eğiliminin %38,2’sini düzelterek mevcut ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 100 doların altından 4600 doların üzerine bir artış. Bu satırları yazarken, boğalar kritik seviye olan 1.000 doları korumak için savaşıyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Fibonacci geri çekilme seviyelerini kullanan ETH, bu devam eden düzeltme sırasında iki önemli seviyeye dokundu: 1.900 $’da %23,6 ve 1.000 $’da %38.2.

Kuşkusuz, bu destek ve direnç seviyeleri teknik analistlerin çoğu tarafından yakından izleniyor. Alıcıların 1.000 dolarda psikolojik desteği savunmada başarısız olduğunu, daha düşük seviyelere ulaşmasının söz konusu olmadığını varsayalım bir sonraki Fib seviyesi %50 düzeltme ve 650 dolarlık fiyatta yatıyor. Daha aşağıda, bir sonraki destek %61.8’de (altın seviye), bu da 400 dolarda.

eth
eth, bin dolarda temel destekle karşılaşıyor: geri dönme mi yoksa daha fazla kayıp mı geliyor? 4

Hareketli ortalamalar:

MA20: 1132
Dolar MA50: 1575
Dolar MA100: 2271 Dolar
MA200: 2675 Dolar

ETH/BTC Grafiği

Haftalık zaman dilimi olan BTC çifti grafiğinde, Eylül 2019’da başlayan yükseliş trendi 0.088 BTC’de bir engelle karşılaştı.

Fiyat, daha düşük bir zirveyi takiben daha düşük bir dip oluşturduğundan yapı düşüşe geçti. Aşağıda gösterildiği gibi, ETH makro ölçekli trendin %23,6’sından fazlasını düzeltti. Bu seviye 0.06 BTC şu anda yatay direnç görevi görüyor. Aşağıdaki destek seviyeleri de grafikte işaretlenmiştir:

eth
eth, bin dolarda temel destekle karşılaşıyor: geri dönme mi yoksa daha fazla kayıp mı geliyor? 5

Zincir Üzerinde Analiz

İşlem Sayısı (Toplam) – SMA 30

Tanım: Bir jeton transferinin yürütüldüğü toplam işlem sayısı.

Yükseliş trendleri genellikle artan sayıda işlemle ilişkilendirilir. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğinden bu yana, Ethereum ağındaki işlem sayısı keskin bir şekilde azaldı ve geçen yılki en düşük seviyesine ulaştı.

Geri dönüş sinyalleri bir kez ortaya çıktığında zincir üzerindeki aktivitenin artması beklenir.

eth
eth, bin dolarda temel destekle karşılaşıyor: geri dönme mi yoksa daha fazla kayıp mı geliyor? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap