ETH 2000 Doları Geri Almayı Başardı, Ama Fırtına Bitti mi?

ETH 2000 Doları Geri Almayı Başardı, Ama Fırtına Bitti mi?
0

Üç gün önce kripto piyasalarındaki keskin düşüşten bu yana, Ethereum en düşük seviyesinden 1.800 dolardan yaklaşık %14 toparlanabildi. Ancak günlük şamdan yapısı zayıf kalmaya devam ediyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük zaman diliminde 1700 dolar, ETH için uzun vadeli bir destek seviyesi olarak kabul ediliyor ve bu da Mayıs, Haziran ve Temmuz 2021’de daha fazla fiyat düşüşünü önledi.

Bu seviye henüz kırılmamış olsa da, ETH fiyatı 2021’deki son üç olayda olduğu gibi ani bir toparlanmayı tekrarlamadı. Bu çok yıllı statik desteğe verilen bu zayıf tepkinin arkasındaki nedeni anlamak için hatırlatılmalıdır. makro-ekonomik koşullar geçen yıldan farklı, bu da hem küresel hem de kripto piyasalarında risk varlıklarını etkiliyor.

Şu anda göründüğü gibi ve mevcut fiyat hareketi göz önüne alındığında, iki olası senaryo vardır:

Senaryo A: Boğalar, fiyatı 2450 $ ‘da yatay direncin üzerine itiyor ve ETH 2500 – 3000 $ aralığında yerel bir dip oluşturuyor. Ardından, çoğu teknik analist düşüş trendinin sona erdiğinden emin.

Senaryo B: Fiyat, yatay desteği 1700$ ‘dan yeniden test edebilir . Bu durumda, bu kritik destek seviyesinin yıkılma olasılığı yüksektir, çünkü bir destek veya direnç seviyesi ne kadar çok girişimde bulunursa, o kadar zayıflar.

eth

Temel Destek Seviyeleri: 1700$ & 1500$

Temel Direnç Seviyeleri: 2200$ & 2450$

Hareketli ortalamalar:

MA20: 2545 dolar

MA50: 2925 $

MA100: 2878 $

MA200: 3347 $

4 Saatlik Grafik

ETH, 4 saatlik zaman diliminde daha yüksek ve daha yüksek düşüşler dahil olmak üzere bir yükseliş yapısı oluşturuyor. Şu anda ana engel, 2145 $ ‘daki statik dirençtir.

ETH, yükseliş yapısını korumak için bu seviyenin üzerine çıkmalı ve daha yüksek bir zirve oluşturmalıdır. Bu seviyenin kalın Ichimoku ile kesişmesi de boğalar için ciddi bir meydan okuma yaratabilir.

eth

Zincir İçi Analiz: Döviz Akışı (Toplam)

Tanım: Borsalara giren ve çıkan paralar arasındaki fark (Giriş – Çıkış = Net Akış). Pozitif bir değer, rezervlerin arttığını gösterir.

Keskin düşüş nedeniyle birçok yatırımcı coinlerini borsalara aktardı. Tipik olarak, bu davranışa piyasada önemli bir satış baskısı eşlik eder.

eth

Histogram çubukları kırmızıya dönmediği sürece, spekülatörler daha temkinli olma eğilimindedir. Piyasanın yükselmeye başlaması için, piyasa oyuncularının coinlerini borsadan çektiklerini görmeliyiz ki bu bir ‘arz şokuna’ neden olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap