ETC: Dolar Maliyeti Ortalaması, Aşağı Doğru Uzun Giriş Yapmak İçin Kullanılabilir…

ETC: Dolar Maliyeti Ortalaması, Aşağı Doğru Uzun Giriş Yapmak İçin Kullanılabilir…
0

Geçen ay boyunca, Bitcoin (BTC) 22.6 bin dolar ile 18.8 bin dolar arasında bir aralık oluşturdu ve 21.8 bin dolarda bir miktar ağır direnç de oldu. Altcoin piyasasının geri kalanı da bir aralık oluşturdu. Ethereum Classic (ETC) bu paralardan biriydi. Düşük aralıkta girmek için nispeten düşük riskli bir satın alma fırsatı sundu.

ETC 12 Saatlik Grafik

etc
etc: dolar maliyeti ortalaması, aşağı doğru uzun giriş yapmak i̇çin kullanılabilir… 4

ETC 13,55 ila 17,55 dolar arasında bir aralık oluşturdu. Aralığın orta noktası 15.5 dolardı ve geçen ay bu seviyeye hem destek hem de direnç seviyesi olarak saygı duyuldu.

Haziran ayından önce, Ethereum Classic, Nisan ayının başlarına kadar uzanan bir düşüş trendindeydi. Piyasa yapısı düşüş eğilimini korudu, çünkü önemli düşük seviyelerden hiçbiri henüz kırılmadı. Aksine, Mayıs ortasındaki çöküşten gelen bir destek seviyesi, son sıçramada 17.5 dolara yeniden test edildi.

ETC 4 Saatlik Grafik

etc
etc: dolar maliyeti ortalaması, aşağı doğru uzun giriş yapmak i̇çin kullanılabilir… 5

Dört saatlik grafik, Ethereum Classic için camgöbeği ile vurgulanan 13 $ bölgesinde bir yükseliş sipariş bloğu gösterdi. Bu yükseliş emri bloğu, düşük aralığın hemen altına oturdu.

Bu nedenle, geçen haftaki kısa vadeli eğilim aşağı yönlü olsa da, 15 doların üzerinde bir yükseliş hareketi gerçekleşebilecek gibi görünüyordu.

etc
etc: dolar maliyeti ortalaması, aşağı doğru uzun giriş yapmak i̇çin kullanılabilir… 6

Dört saatlik grafikteki göstergeler, Ethereum Classic için düşüş eğilimine işaret etti. Göreceli Güç Endeksi (RSI) geçtiğimiz hafta nötr 50’nin altına düşerken Stokastik RSI aşırı alım bölgesine doğru ilerledi. Denge Hacmi (OBV) son iki hafta içinde düştü.

Güçlü talep olmadan, önümüzdeki birkaç gün içinde bir ralli gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle, 13 dolarlık alanın dışında, OBV de göz önünde bulundurulması gereken bir göstergeydi. Chaikin Para Akışı (CMF) birkaç gün önce -0.05 işaretinin altına düştü. Bu, piyasadan önemli miktarda sermaye çıkışı olduğunu gösterdi.

Çözüm

Dört saatlik göstergeler Ethereum Classic için düşüş eğilimi gösterse de, düşük aralıktaki yükseliş emri bloğu, uzun bir pozisyona girmek için iyi bir fırsattı. 12,2 – 12,8 dolar aralığında sıkı bir stop loss kullanılabilir. Dolar maliyeti ortalaması, 13$’a kadar uzun bir pozisyona girmek için kullanılabilir.

Ancak, bu ticaret eğilime aykırı olacağından daha riskli olabilir. Bu nedenle, pozisyon daha dikkatli boyutlandırılmalıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap