Enjin (ENJ): Piyasa Durumu Kötü Ama Yatırımcılar Bilmeli Ki Fiyat…

Enjin (ENJ): Piyasa Durumu Kötü Ama Yatırımcılar Bilmeli Ki Fiyat…
0

Kullanıcılara NFT’lerini ve kripto para portföylerini yönetmek için basit bir yol sağlama vaadi ile Enjin, blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanarak insanlığa gelişmiş sanal ekonomiler yaratmaya yardımcı olmaya yönelik bir ürün ekosistemi inşa ettiğini iddia ediyor.

2009 yılında kurulan şirket şu anda varlıklarda kilitli toplam 12,4 milyon değerinde Enjin tokenine sahip. 29 Mayıs itibariyle, Enjin tokeninin son 24 saatte en büyük 2.000 ETH balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında olduğu bildirildi.

Ancak, Enjin tokeninin Mayıs ayının başından bu yana gösterdiği performansa bir göz atalım.

Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 4,85 dolar olan yıl, Enjin tokeni için özellikle harika geçmedi. Aya 1.06 dolarlık bir endeks fiyatıyla başlayan token, o zamandan beri yaklaşık 30 gün içinde %40’lık bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, yazının yazıldığı sırada 0,64 ABD dolarına sabitlendi.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 8

Beklendiği gibi, ENJ tokeninin piyasa değeri de bir patlama yaşadı. 1 Mayıs’ta 934.80 milyon dolarlık piyasa değeri ile bu token o zamandan beri değerinin %38’ini kaybetti. Basında bu rakam 577,08 milyon dolardı.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 9

Tüm ay boyunca, ENJ tokeninin Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI), aşırı satım bölgelerinde derin yönlü pozisyonları korudu. Bu, ayın o zamandan beri token için önemli düşüş hareketleriyle işaretlendiğini gösterdi. Basında, RSI ve MFI sırasıyla 38 ve 33 idi.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 10

Ayrıca son 24 saatte tokenin fiyatının %10 arttığını ve işlem hacminin de %10 arttığını belirtmekte fayda var. Bu, daha önce bahsedilen balina birikimine bağlanabilir.

Enjin Fiyatı Rahatsız Edici Olsa da

Zincir içi analiz, ENJ tokeninin daha fazla düşüş kaydettiğini ortaya çıkardı, bu da hasta doğasının bir kanıtı. Ancak daha yakından bakıldığında, yatırımcıların jetonu Mayıs ortasından beri biriktirdiği veya elinde tuttuğu görülüyor.

Belirteçle işlem yapan benzersiz adreslerin sayısı, yüksek bir 1.324 adresi kaydettikten sonra 13 Mayıs’tan bu yana düşüş eğilimine girdi. O zamandan beri, madeni para ile işlem yapan günlük aktif adresler %86 ​​azaldı.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 11

Basın zamanında, ENJ tokeninin borsalarda arzı endeksi daha da 426.05 milyon dolardı. 10 Mayıs’tan beri düşüşteydi.

Tipik olarak, bu metrikte devam eden ani artışlar, artan satış baskısının göstergesidir. Ancak, 10 Mayıs’tan bu yana bu token için durum tam tersi oldu. Satış baskısı, yatırımcıların ENJ tokenlerini elinde tuttuğunu düşündüren istikrarlı bir düşüş gösteriyor.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 12

Bu pozisyonu desteklemek için, ENJ tokenlerinin borsalar dışında arzı, 10 Mayıs’tan itibaren bir artışa tanık oldu; birikimin arttığını düşündürür.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 13

Ayrıca, ENJ tokeni için Mayıs ayı boyunca büyümeye işaret etmek, tokenin yazım sırasında 6.12 olan gelişim faaliyetiydi ve bu token için geliştirme faaliyeti endeksi 9 Mayıs’tan bu yana yükseliş eğilimine girdi.

enjin
enjin (enj): piyasa durumu kötü ama yatırımcılar bilmeli ki fiyat... 14

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap