Enjin Coin (ENJ) 1 Dolara Düştükten Sonra Sırada Ne var?

Enjin Coin (ENJ) 1 Dolara Düştükten Sonra Sırada Ne var?
0

Nisan ayı boyunca morarmış olan Enjin Coin (ENJ), 1.054 $ seviyesinde test alanı bulurken nihayet kırmızı mum serisini durdurdu. Aşağı kanal dalışı, altcoini kritik noktaların altına getirdi ancak hemen trend çizgisi direncini (sarı) zorunlu kıldı.

1 dolardaki mevcut temel, dokuz aydan fazla bir süredir sağlam kaldı. Bu nedenle, kısa vadeli bir canlanma, trend-taahhütlü bir hareketten önce aşağı kanalın üst kanalına doğru yaylanabilir. Basın zamanında, ENJ 1.13 dolardan işlem görüyordu.

ENJ Günlük Grafik

enjin coin
enjin coin (enj) 1 dolara düştükten sonra sırada ne var? 3

Önceki yükseliş aşaması, üstel kazanımlar getirdi ve ENJ’yi 25 Kasım’da yaşam boyu dönüm noktasına ulaşmak için bir yola koydu. O zamandan beri, satıcılar çoğunlukla kısa vadeli trendin yanı sıra uzun vadeli trendi de etkiledi.

Altcoin, değerinin %78’inden fazlasını ATH’sinden kaybetti ve dokuz aylık taban çizgisini 1 $’da test etmeye başladı. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, ENJ günlük grafiğinde azalan bir kanal (beyaz) gördü. Ayı kenarına rağmen, boğalar önceki boğa koşularında trend çizgisi desteğini (sarı) dirençten çevirmeyi başardı.

Artık 20 EMA (kırmızı) ve 50 EMA arasındaki boşluk arttığına göre, kısa vadeli ralliler 1,2-1,4 dolar bölgesinde sertlik bulabilir. Yatay ve trend çizgisi desteklerinin 1 dolarda birleştiği göz önüne alındığında, Enjin Coin olumlu yükseliş hareketlerini işaretleme potansiyeline sahipti. Bununla birlikte, 1,1 dolar direncinden herhangi bir geri dönüş, 1 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi nedeniyle toparlanmayı geciktirebilir.

Gerekçe

enjin coin
enjin coin (enj) 1 dolara düştükten sonra sırada ne var? 4

Göreceli Güç Endeksi, aşırı satım tabanından iyileşme eğilimleri gösterdi. 33 işaretinin üzerinde zorlayıcı bir kapanış, grafikte daha fazla canlanma için bir yol açabilir.

OBV’nin fiyat düşüşleriyle yukarı yönlü bir sapma yapmasıyla Enjin Coin, mevcut aşağı kanalının tahvillerine meydan okumayı hedefleyecektir. CMF, sıfır seviye direnci sağlarken daha yüksek dipler gördü. Bu yörünge, temel para hacimlerinde kademeli bir artış olduğunu ortaya çıkardı ve bu nedenle alıcıların lehine oldu.

Çözüm

OBV’deki yükseliş farklılığının yanı sıra çeşitli desteklerin birleşmesi nedeniyle 1 $ işaretinin sağlamlığı ışığında, Enjin Coin önümüzdeki zamanlarda daha yüksek fiyatlar için baskı yapmayı hedefleyebilir. Aşağı kanalın üst çiti, bu potansiyel kazanımların niceliği için belirleyici bir faktör olacaktır.

Sonunda ENJ, kral madeni para ile %86 30-Günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, traderlar/yatırımcılar karlı bir hamle yapmak için Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap