Elon’un Tesla’sı Yakında Kripto Para Birimi Kabul Etmeye Başlayabilir!

Elon’un Tesla’sı Yakında Kripto Para Birimi Kabul Etmeye Başlayabilir!
0

DOGE babası olarak da bilinen Tesla’nın CEO’su Elon Musk , kripto dünyasını şaşırtmaktan asla geri kalmıyor. Ayrıntılı olarak, geçtiğimiz ay yaptığı SEC dosyalamasında şirketin gelecekte kripto varlıkları kabul etmeye yeniden başlayabileceğini belirtmişti. Gerçekten de bu haber kripto dünyasına, özellikle de Elon ve firmanın tüm hayranlarına neşe ve heyecan getiriyor.

TESLA

Gelecekte, ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz için kripto para birimlerinde (“dijital varlıklar”) işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabiliriz.

tesla
Elon'un Tesla'sı Yakında Kripto Para Birimi Kabul Etmeye Başlayabilir! 2

Geçtiğimiz ay Tesla, Bitcoin’in büyük rol oynadığı kripto ödeme sistemine kapılarını açtı. Tesla’nın Bitcoin için bu kripto ödeme seçeneği, bu yıl Ocak-Mart ayları arasında çalışır. Bununla birlikte, Bitcoin’i içeren çevresel sorunlar nedeniyle, kripto varlık ödemelerini kabul etmeyi bıraktı. Tabii ki, bu senaryo kripto topluluğunu hayal kırıklığına uğrattı.

Öte yandan Elon, kripto dünyasının en ikonik insanlarından biri olmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, Elon ve DOGE , günler geçtikçe iyi ilişkiler kurmaya devam ediyor . Elon’un son tweetinde, resmi Twitter hesabında DOGE ordusunun kanını uyandıran bir olay olan DOGE’den bir kez daha bahsetti.

Bu arada Bitcoin, 1 trilyon doları aşan ezici piyasa değeriyle kripto dünyasına hükmetmeye devam ediyor. 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 32 milyar dolar. Yazma sırasında Bitcoin, yükseliş pozisyonu olan 63.000 $ ‘lık fiyatla işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap