El Salvador, 15 Milyon Dolara 410 Bitcoin Satın Aldı!

El Salvador, 15 Milyon Dolara 410 Bitcoin Satın Aldı!
0

El Salvador, 15 milyon dolarlık yeni bir satın alma ile sık sık Bitcoin almaya devam ediyor.

bitcoin
el salvador, 15 milyon dolara 410 bitcoin satın aldı! 2

El Salvador’un başkanı Nayib Bukele kısa süre önce ülkesinin daha ucuz Bitcoin satın almayı kaçırdığından endişeliydi. Bununla birlikte, en son düşüş, ülkenin 410 daha fazla BTC biriktirmesine izin verdi.

  • Küçük Orta Amerika ülkesi, geçen yıl kendi sınırları içinde yasal ödeme aracı olarak birincil kripto para birimini benimseyen ilk ülke olduğunda tarih yazdı.
  • O zamandan beri, çok sayıda Bitcoin yanlısı girişim başlattı ve sıklıkla varlığın daha fazlasını satın alıyor.
  • Ocak ayının başında toplam yatırımları 10 milyon dolar daha az olmasına rağmen, başkan Bukele, ülkenin son piyasa çöküşleri sırasında daha fazla BTC satın almamasından endişe duyduğunu söyledi.
  • Bu, BTC 40.000 dolara düştüğünde ancak hemen yaklaşık 44.000 dolara sıçradığında oldu.
  • Bununla birlikte, kripto para birimi son birkaç gün içinde tekrar düşüşe geçti ve iki gün içinde yaklaşık 9.000 dolar kaybetti.
  • Bu, El Salvador’un Bukele tarafından açıklandığı üzere bugüne kadarki en büyük alımlarından birini yapmasına izin verdi. Genel olarak, ülke yaklaşık 15 milyon dolar değerinde 410 BTC satın aldı.

Bununla birlikte, tahminler El Salvador’un şu anda yaklaşık 20 milyon dolar düştüğünü gösterdiğinden, ülkenin toplam BTC yatırımı hala çok fazla kırmızıda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap