Dogecoin’in Gözü 0,1 Dolarda, İşte DOGE Fiyatının Yükselme Sebebi!

Dogecoin’in Gözü 0,1 Dolarda, İşte DOGE Fiyatının Yükselme Sebebi!

Dogecoin’in fiyatı düz bir yükseliş rotası izledi ve bunun birkaç nedeni bulunuyor.

Ethereum ile birlikte, Dogecoin bugünkü rallide öncülük ederek kripto para birimi 0,09 doları aşmış durumda ve şu anda 0,1 dolarlık önemli seviyeyi takip ediyor.

Son 24 saat içinde yalnızca DOGE %8’in üzerinde artış kaydetti ve fiyatı yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu hareketin arkasında birkaç potansiyel katalizör var, bu yüzden daha yakından inceleyelim.

DOGE Fiyatı 0,1 Dolara Hazırlandı

Bu yazı yazılırken, kripto para piyasasının tamamı bir ralliden geçiyor ve aşağıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi çoğu yeşil renkte işlem görüyor.

dogecoin
dogecoin'in gözü 0,1 dolarda, i̇şte doge fiyatının yükselme sebebi! 2

Altcoin’lerin çoğu nispeten iyi bir performans gösterirken, DOGE ve ETH’nin yükselişi öne çıkıyor. ETH’deki artış, Şangay güncellemesinin beklenenden daha az satış baskısı yaratmasıyla açıklanabilirken, DOGE’nin yükselişi daha beklenmedik bir şekilde gerçekleşti.

Dün, Twitter’ın popüler perakende odaklı fintech şirketi eToro ile ortaklık kurduğu haberleri yayıldı. İşbirliği, kullanıcıların hisse senetlerine, kripto para birimlerine ve diğer finansal varlıklara erişimini sağlamayı amaçlamaktadır.

Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) güçlü bir taraftarı olduğu ve kripto para birimini ana akım benimsemeye itmek için birçok şey yaptığı herkes tarafından bilinmektedir. Twitter’ın satın alma işlemlerini etkinleştireceği ilk kripto para birimlerinden biri olarak DOGE’un seçilmesi oldukça mümkün görünmektedir.

Elon Musk 1 Milyon Dogecoin Teklif Etti

Son zamanlardaki yükselişin diğer bir nedeni ise Musk’ın yakın zamanda yaptığı bir teklifti. Musk, sahibi olduğu tahmin edilen bir madenin yerini bulan herkese 1 milyon DOGE hediye edeceğine söz verdi.

Bu teklifin bağlamı, uzun zamandır Musk’ın ailesinin Zambiya’da bir zümrüt madenine sahip olduğuna dair söylentilerin dolaştığıdır. Daha net bir ifadeyle, bu söylentiler 2018’den beri ortaya atılmaktadır.

Bununla birlikte, Berkely Üniversitesi’nde profesör olan ve eski Birleşik Devletler Çalışma Bakanı Robert Reich, Musk’ın ailesinin Güney Afrika’da bir zümrüt madenine sahip olduğunu gösteren bir video paylaştı. Reich, Elon Musk’ın bugünkü milyarderliğinin kaynağının madenden gelen bir tohum parası olduğunu savunuyor.

Dün, 13 Nisan’da Elon Musk şunları söyledi:

Bu madenin varlığını kanıtlamak için bir milyon Dogecoin ödeyeceğim!

Her zaman olduğu gibi, Musk ne zaman DOGE’den bahsetse, fiyat tepki veriyor. Bu durumda, yaklaşık % 6 arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.