Dogecoin’in Devam Eden Huzursuz Ortamda Yükseliş Momentumunu Sürdürme İhtimalini Değerlendirmek!

Dogecoin’in Devam Eden Huzursuz Ortamda Yükseliş Momentumunu Sürdürme İhtimalini Değerlendirmek!

Dogecoin (DOGE), 11 ve 12 Kasım arasında, ilk ondaki çoğu varlığın aksine, ters yönde %5.84 yükseldi. Memecoin’in mevcut eğilimi, fiyat artışından öncekinden farklıydı. CoinMarketCap’e göre DOGE başlangıçta 0,81 dolara düşmüştü. Kayda değer, momentum değişmeden önce birkaç destek bölgesini kaybetmesiydi.

Dört saatlik grafiğe göre DOGE, 10 Kasım’dan bu yana destek kaybetme serisindeydi. 12 Kasım’ın erken saatlerine kadar destek 0,766 dolara kadar düştü. Ancak DOGE yatırımcılarının birikim ve dağıtım artışı trendin tersine dönmesini etkilemiş görünüyor. 

Bu yazı itibariyle, birikim ve dağıtım seviyeleri 26,62 milyara yükseldi. Bu, madeni paraya daha fazla talep olduğu anlamına geliyordu. Bu nedenle, yükseliş, yükseliş hareketi için bir ön yargıdan neredeyse emindi. 

dogecoin
dogecoin'in devam eden huzursuz ortamda yükseliş momentumunu sürdürme i̇htimalini değerlendirmek! 4

Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) bakıldığında, grafik DOGE’nin sağlam bir satın alma bölgesine yaklaştığını ortaya koydu. 50.62 değerindeki değeri ile Dogecoin’in mevcut fiyat artışını sürdürmesi muhtemeldi. Ne olursa olsun, artışta kesinlik sağlanmadan önce RSI’nin mevcut performansı iyileştirmesi gerekebilir. Ancak DOGE, piyasadaki aksiliğe rağmen diğer tüm altcoinleri geride bıraktı .

Dogecoin: Sosyal Medya Yükselişi ve Daha Fazlası

LunarCrush, 12 Kasım’daki tweet’inde, DOGE’nin 3.973 altcoin arasında piyasa performansının zirvesine çıktığını bildirdi. Kripto sosyal zeka platformuna göre DOGE’nin sosyal hacmi 66.314 oldu. DOGE, sosyal medyadaki katılımı için 160,11 milyon kayıt yaptı.

Yukarıdaki veriler, DOGE topluluğunun fiyat yönü üzerinde muazzam bir etkisi olduğunu ima etti. Aynı zamanda, madeni para, çeşitli sosyal platformlarda en çok tartışılanlardan biriydi. Bu nedenle Dogecoin, Bitcoin (BTC)’nin yardımı olmadan kendi başına üstünlük sağlamanın bir yolunu bulmuştu .

Ayrıca DOGE, yükseliş momentumunu sürdürmek için birinci sınıf görünüyordu. Santiment’e göre, 10 Kasım’daki durum kadar yüksek olmasa da, Dogecoin’in olumlu hissi 71.918’de daha yüksek değer kazandı. Olumsuz duygu ise 47.082’de daha düşüktü. Bu, piyasada daha fazla sayıda yatırımcının DOGE için daha fazla yeşillik beklentisini sürdürdüğünü ima etti.

dogecoin
dogecoin'in devam eden huzursuz ortamda yükseliş momentumunu sürdürme i̇htimalini değerlendirmek! 5

Ayrıca, gerçekleşen piyasa değeri HODL dalgaları, basın zamanında 9,85’e yükselmişti. Artışla birlikte, DOGE’nin zincirine daha fazla giriş yaşadığı anlamına geliyordu . Ayrıca, madalyonun uzun vadeli sahipleri son zamanlarda aktif olmayan adreslerindeki varlıkları kullanmaya dahil oldular.

Bununla birlikte, balina arz yüzdesi yalnızca %40’lık bölgede kaldığından, DOGE balinaları ivmeden etkilenmemiş görünüyordu. 

dogecoin
dogecoin'in devam eden huzursuz ortamda yükseliş momentumunu sürdürme i̇htimalini değerlendirmek! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.