Dogecoin’de (DOGE) 2 Milyon Dolardan Fazla Olan Balina Hareketlenmesi Yaşandı!

Dogecoin’de (DOGE) 2 Milyon Dolardan Fazla Olan Balina Hareketlenmesi Yaşandı!

Dogecoin (DOGE), son zamanlarda balinaların dikkatini çeken bir kripto para birimidir. Birincisi, Binance Akıllı Zincir (BSC) balinaları 2 milyon doların üzerinde DOGE dolaştırdığından, son 24 saat meme coin için olağanüstüydü.

DogeWhaleAlert’e göre, altcoin etrafındaki balinaların faaliyetleri normalden daha fazla arttı. Her şey, parayı tutan ilk yirmi cüzdanın bilinmeyen bir cüzdana 4.42 milyon Dogecoin aktarmasıyla başladı. Daha sonra, başka bir yüksek puanlı balina 627.852 dolara çıkmadan önce, onu 327.147 dolar daha takip etti.

Balinaların katılımının yanı sıra, yatırımcıların düşünebileceği bir diğer husus, Dogecoin’in bulunduğu platformların etkinliğidir. Robinhood platformuna bir bakış, DOGE yatırımcılarının faaliyetlerini hızlandırdığının altını çizdi. Basın zamanında, bu perakende yatırımcılar, altı Robinhood cüzdanında dolaşımdaki arzın %30.14’ünü oluşturuyordu. Bu veriler DogeWhaleAlert tarafından da doğrulandı.

Bununla birlikte, DOGE’nin fiyatı sadece konsolide olduğu için herhangi bir kutlama nedeninin duraklatılması gerekebilir. Bu yazının yazıldığı sırada DOGE, son 24 saatte %13,73 oranında artan hacmiyle 0,062 dolardan işlem görüyordu. Buna rağmen, son yedi gündeki kümülatif performans -%1.96 ile negatifti. Bu düşüş, DOGE’nin son zamanlarda Shiba Inu‘dan (SHIB) daha iyi performans göstermesini engellemedi. Kısa vadede öngörülen fiyatına gelince, bir ralli beklemek çok erken görünebilir.

İlginç bir şekilde, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) ayı hamlelerinden başka planlara sahip görünüyordu. Dört saatlik grafiğe göre MACD, DOGE alıcılarının (mavi) satıcıların (kırmızı) üzerinde ivmesini sürdürdüğünü belirtti.

dogecoin
dogecoin'de (doge) 2 milyon dolardan fazla olan balina hareketlenmesi yaşandı! 3

Ancak bu, 19-26 Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA’lar) sıfır histogram noktasının altında kaldığı için herhangi bir yükseliş momentumunu onaylamadı. Yatırımcılar için dikkatli bir pozisyonun başka bir teyidi, Denge Hacmi (OBV) oldu. Basın zamanında, OBV 302.85 milyardı – 26 Ağustos’ta 304 milyardan minimum bir düşüş. Önemli bir düşüş gibi görünmese de, bu sadece balina dolaşımının yeterince çalışmadığı anlamına geliyordu.

Zincir içi ölçümlerine gelince, DOGE’nin aktif adresleri sadece hafif bir artışla 123.000’e ulaştı. Ayrıca, Santiment’e göre, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı %16,20 düştü. Bu nedenle, fiyat artışı beklentileri için son balina dolaşımından yararlanmak en iyisi olmayabilir.

dogecoin
dogecoin'de (doge) 2 milyon dolardan fazla olan balina hareketlenmesi yaşandı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.