Dogecoin ‘Uzayın Para Birimi’ Mi Olacak?

Dogecoin ‘Uzayın Para Birimi’ Mi Olacak?
0

Dogecoin ve Elon Musk’ın uzun bir ilişkisi var. Görünüşe göre Dogecoin’in fiyatı, Musk’ın meme parası hakkındaki yükseliş tweet’iyle doğru orantılı. Milyarderin son tweetlerinin DOGE üzerinde güçlü bir etki yaratmadığını unutmamak gerekir.

Dogecoin’in fiyatını isteyerek veya istemeyerek manipüle etme serisini sürdüren Elon Musk, 28 Mayıs’ta meme parasında keskin bir yükselişi tetikledi. 

Dogecoin X SpaceX

27 Mayıs’ta bir tweet’te ‘DOGEfather’, SpaceX’in gelecekte ürünleri için bir ödeme aracı olarak Dogecoin’i kabul edeceğini duyurdu.

Bu yılın başlarında başlatılan Tesla, insanlara ıslık ve hatta çocuklar için tasarlanmış bir dörtlü bisiklet olan cyberquad gibi Tesla ile ilgili ürünleri satın alma teklifini sundu. 

Şimdi SpaceX, DOGE cinsinden 15 ila 150 dolar arasında herhangi bir değerde aksesuar ve giysi satabileceği kullanıcıları için benzer özellikler dağıtmaya hazırlanıyor.

Bu, DOGE’nin faydasını mevcut kapsamının ötesine taşıyacaktır.

Haber patlak verdiğinde, yatırımcılar olumlu tepki verdi. DOGE’nin fiyatı, günün zirvesinde %14.74 artışla listelerde yer alıyor.

Bununla birlikte, yutturmaca kısa süre sonra öldü ve altcoin’in sıçramasını %10 oranında geri çekmesine neden oldu. 0,0818 dolarlık bir basın fiyatıyla işlem gören artış, DOGE’nin hafta boyunca gözlemlenen kayıpları geri almasına pek yardımcı olmadı.

dogecoin
dogecoin 'uzayın para birimi' mi olacak? 5

Ancak bu yine de, piyasanın Şubat ayında düşmeye başlamasından sonraki üç aylık dönemde DOGE’ye giren atıl yatırımcıları heyecanlandırmak için yeterli değildi.

DOGE, diğer birçok altcoin kadar kötü bir fiyat düşüşüyle ​​karşılaşmamasına rağmen, sahiplerinde önemli bir büyüme kaydetti. Mart ayında 600 bin yatırımcıyı kaybettikten sonra DOGE, iki ayda sadece 100 bin yatırımcısını kurtarabildi.

dogecoin
dogecoin 'uzayın para birimi' mi olacak? 6

Ayrıca, ağda neredeyse dört milyon DOGE sahibi olmasına rağmen, zincir üzerinde ortalama 50 binden az aktif bulunuyor. Bu insanlar tüm Dogecoin yatırımcılarının sadece %1,25’ini oluşturuyor ve bu iyiye işaret değil.

dogecoin
dogecoin 'uzayın para birimi' mi olacak? 7

Bunun nedeni, en iyi çabalarına rağmen, bu %1,25’lik yatırımcıların, Şubat ayından önce ortalama olarak 7 milyar ila 10 milyar dolara yakın olan işlem hacminde 1 milyar dolardan fazla üretememiş olmalarıdır.

dogecoin
dogecoin 'uzayın para birimi' mi olacak? 8

Basitçe söylemek gerekirse, Dogecoin şu anda yalnızca piyasaya ve daha geniş bir toparlanmaya bağımlı çünkü bu faktörler büyümesine fazla katkıda bulunmuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap