Dogecoin, Tezos, EOS Fiyat Analizi: 16 Şubat Çarşamba

Dogecoin, Tezos, EOS Fiyat Analizi: 16 Şubat Çarşamba
0

Dogecoin boğaları, 0.143 $ işaretinin yakınında Kontrol Noktası desteğini sağladı ve 0.15 $ direncini kırmaya çalıştı. Ancak hem Dogecoin hem de EOS zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Tezos, bir yukarı kanal arızası gördü ancak kendisini 3,7 dolardan aldı. Alıcılar baskılarına devam ederse, 4,4 dolarlık bölgeyi yeniden test etmeyi düşündü. 

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
dogecoin, tezos, eos fiyat analizi: 16 şubat çarşamba 4

22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştığından beri DOGE, %43,5’lik bir yatırım getirisi kaydederek ve 0.167 $ seviyesini test ederek önceki kayıplarını tersine çevirdi.

Satıcılar 0.167 $ direncinde devreye girerken, DOGE son dört günde bir yukarı kanal arızası gördü. Bu geri çekilme, iki aylık kontrol noktasında (kırmızı) 0.143 $ civarında destek buldu. Boğaların önündeki en büyük engel hala 0.15$ seviyesindeydi.

Basın zamanında, DOGE 0.1478 dolardan işlem görüyordu. Aşırı satım bölgesine girdikten sonra, RSI yukarı kanalda (sarı) canlandı. Sonuç olarak, yarım çizginin üzerinde kapandı ancak 54 işaretini devirmek için mücadele etti. Alt trend çizgisinin altındaki herhangi bir kapanış, 42 seviyesine yakın bir yeniden teste neden olabilir. Bununla birlikte, ADX, zayıf bir yön eğilimini yeniden teyit ederek, daha düşük tepe ve dip noktaları işaret etti.

Tezos (XTZ) Analiz

analiz
dogecoin, tezos, eos fiyat analizi: 16 şubat çarşamba 5

XTZ 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine doğru çekilirken, boğalar devraldı ve alt grup 3.7$’lık desteği geri almak için geri döndü.

Alt, 10 Şubat’ta 4.5 $ işaretini test etmek için yükselen bir kanal (sarı) oluştururken %81,2’lik bir yatırım getirisine tanık oldu. O zamandan beri, yukarı kanal dökümü 3,7 dolar seviyesinde güçlü destek buldu. Şimdi, boğalar 4,1 dolar seviyesini geçmeye çalıştı. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kapanış, 4.4 $ işaretine yakın bir teste neden olacaktır.  

Basın zamanında, XTZ 4,005 dolardan işlem gördü. Son iki gün içinde, RSI  aşırı satım pozisyonundan 24 puanlık bir canlanma gördü ve yarı çizginin üzerinde kapatmayı başardı. 56 puanın üzerindeki herhangi bir kapanış, 4,4 dolarlık bir yeniden test şansını artıracaktır. Ayrıca, AO, artan bir satın alma baskısını betimleyerek dengesinin üzerinde seyretti.

EOS Analiz

analiz
dogecoin, tezos, eos fiyat analizi: 16 şubat çarşamba 6

EOS, uzun vadeli bir düşüş trendindeyken birden fazla satış gördü ve hayati destekleri kaybetti (artık direnç). Alt endeks (27 Aralık’tan itibaren) %42.03’lük bir düşüş kaydetti ve 24 Ocak’ta 22 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

O zamandan beri, alt, 2,6 $ seviyesinden geri dönene kadar %39,2’lik bir yukarı kanal (yeşil) gördü. Son iki gün içinde, düşen bir kama kırılması gördü ancak 2,5 dolarlık direnci devirmeyi başaramadı.

Basın zamanında, EOS 20-200 SMA’sının  üzerinde 2.487 dolardan işlem görüyordu. RSI, 16 Şubat’ta 61 puanını dürterek etkileyici kazanımlar elde etti. Bundan sonra boğaların, 20 SMA yakınında daha fazla yeniden test yapılmasını önlemek için yarım hat desteğini savunması gerekiyor. DMI alıcıları tercih etse de ADX (yön eğilimi) biraz zayıftı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap