Dogecoin (DOGE) Fiyatı 2022 Noeli Öncesinde Daha da Düşecek mi?

Dogecoin (DOGE) Fiyatı 2022 Noeli Öncesinde Daha da Düşecek mi?

 Elon Musk, Twitter’a liderlik etmeye devam edip etmeyeceği konusunda bir anket hazırlarken, Dogecoin (DOGE) fiyatı olumsuz tarafta görünüyor. Ayrıca, büyük balinalar Noel ve Yeni Yıl çılgınlığı öncesinde getirileri en üst düzeye çıkarmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Öte yandan, FTX bulaşma etkileri devam ederken kripto piyasası kırılgan kalmaya devam ediyor. Görünüşe göre piyasa öngörülebilir gelecekte düşüş eğilimini takip edecek.

dogecoin
dogecoin (doge) fiyatı 2022 noeli öncesinde daha da düşecek mi? 2

Bu ortam, ABD Federal Rezervinin 2023 yılına girerken uzun bir süre faiz oranlarının artacağını ima etmesinden sonra da devam ediyor. Bu hareket, küçük ve bireysel yatırımcılardan kripto pazarına sermaye akışının azalması anlamına gelebilir.

Dogecoin Fiyatı Düşecek mi?

Memecoin’in fiyatı, Fed duyurusuna kripto piyasasının tepkisi doğrultusunda son bir hafta içinde istikrarlı bir düşüş yolu izliyor. Bununla birlikte, DOGE balinaları, Yeni Yıl haftası öncesinde bir fiyat düşüşü için konsolide oluyor gibi görünüyor. Yakın tarihli bir DOGE balina işlemi, 3.80 milyar DOGE tokenının transferini göstererek, büyük fiyat hareketi spekülasyonlarını artırdı. Tarihsel olarak Yeni Yıl ve Noel dönemi büyük fiyat hareketi gösterdiğinden, bu durum işlemin zamanlaması ile daha fazla önem kazanır.

Bu arada, DOGE fiyatının üç ayın en düşük seviyesi olan 0.60$’a geri gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Fiyat izleme platformu CoinMarketCap’e göre memecoinin fiyatı, son 24 saatte %5,09 düşüşle 0,07413 $ seviyesinde bulunuyor.

Daha önce, Dogecoin hayranı Elon Musk bir Twitter anketinde şirket başkanı olarak devam etmesi mi yoksa istifa etmesi mi gerektiğini sordu. Topluluk, Musk’ın istifasına açık bir çoğunluk oyu ile tepki gösterdi. Bu aynı zamanda en iyi memecoin için fiyat düşüşünü de ekleyebilirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.