Dogecoin, FTX Token, Chainlink Fiyat Analizi: 10 Mayıs

Dogecoin, FTX Token, Chainlink Fiyat Analizi: 10 Mayıs
0

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum, büyük tasfiyelerin ardından henüz kilit seviyeleri geri alamadılar, BTC ticareti yaklaşık 31 bin dolar ve ETH 2.300 dolar seviyesindeydi. 

Sonuç olarak, Dogecoin, FTX token ve Chainlink gibi altcoinler, 10 Mayıs’ta birkaç aylık/yıllık en düşük seviyelerine yöneldi. Alıcılar yüksek alım hacimlerini destekleyerek satışları engellemedikçe, piyasa yapısı önümüzdeki zamanlarda düşüş eğilimi sergilemeye devam edecektir.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
dogecoin, ftx token, chainlink fiyat analizi: 10 mayıs 4

Piyasa genelindeki tasfiyelerin ardından, satıcılar bir dikdörtgen dip kırılmasının ardından grafikte güçlü bir çekişe yol açtı. DOGE, altı aylık trend çizgisi desteğine (beyaz) doğru düşerken son üç günde yaklaşık %25’lik bir düşüş gördü.h

Sürpriz olmadan, son düşüş rallisi alt değerini  EMA şeritlerinin altına çekti. 10 Mayıs’ta 13 ayın en düşük seviyesinden son toparlanma, kısa vadeli toparlanmanın kapılarını açtı. 0.11 dolarlık direnç, boğaların EMA şeritlerinin bağlarını fethetmesi ve bunlara meydan okuması için hayati önem taşıyor.

RSI, son birkaç saat içinde aşırı satım diplerinin küllerinden doğdu. Dengeyi test etmek için 42 işaretlik direncin üzerinde ikna edici bir kapanışa hala ihtiyaç var. Üstüne üstlük,  MACD  hatları güçlü bir satış ivmesini yineledi. 

FTX Token (FTT) Analiz

analiz
dogecoin, ftx token, chainlink fiyat analizi: 10 mayıs 5

Yukarı kanal (sarı) çöküşün ardından kontrolsüz bir aylık düşüşten sonra FTT, dokuz aylık taban çizgisinde 30 dolar seviyesinde dinlendi. Bu seviye, yedi haftalık trend çizgisi direncinde (önceki destek) duran bir tersine dönüşü hızlandırdı.

20 EMA (kırmızı) nihayet dik güney yönüne doğru eğildi. Ancak Süper Trend, son 40 gün boyunca satıcıları tercih ederken sürekli olarak kırmızı bölgede kaldı.

RSI’nin rekor düşük seviyelerinden son zamanlarda canlanmasına rağmen, CMF geçtiğimiz gün daha düşük zirveler kaydetti. Dolayısıyla, -0.13 işaretinden bir geri çekilme, fiyat hareketiyle düşüş eğilimini teyit edebilir.

Chainlink (LINK) Analiz

analiz
dogecoin, ftx token, chainlink fiyat analizi: 10 mayıs 6

LINK, aşağı yönlü bir kanalda yaklaşık bir ay sürdükten sonra, 10 dolarlık işareti kırdıktan sonra tüm yükseliş eğilimlerini geçersiz kıldı. Satıcılar, 10 Mayıs’ta 16 ayın en düşük seviyesini düşürmek için daha taze dinlenme alanları bulmaya devam etti.

Ayıların mevcut trendin neredeyse tam kontrolünü ele geçirmesiyle LINK, son beş günde %35’in üzerinde bir düzeltme gördü. Sonuç olarak, şimdi Dirgen’in alt çitini destekten  acil direnişe çevirdiler.

Aroon yukarı (sarı) güçlü bir yükseliş fark etmedikçe ve kuzeye giden yolculuğuna başlamadıkça, boğalar bir ralliyi sürdürmeyi zor bulabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap