Dogecoin Fiyat Tahmini – DOGE Fiyatı 2021’de 1 Dolara Çıkacak mı?

Dogecoin Fiyat Tahmini – DOGE Fiyatı 2021’de 1 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Dogecoin Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, DOGE fiyat analizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Dogecoin, kripto dünyasında gürültü çıkarmaya devam eden kripto para birimlerinden biridir. Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar şimdi tartışmalı kripto para biriminin ilerlemesini yakından izliyor. Ticaret hacmi açısından, DOGE günde ortalama 5 milyar dolarlık işlem yapıyor.

Ayrıca, DOGE kripto para birimi Reddit topluluğunda da ünlüdür. Bu nedenle Reddit’in birçok katılımcısı son zamanlarda Dogecoin çılgınlığına katılma eğiliminde. Ek olarak, Reddit kullanıcılarının yoğun katılımı son zamanlarda kripto fiyatını etkiledi.

Artık Dogecoin’e aşina olduğumuza göre, DOGE’nin bu yıl yükseliş trendini sürdürebileceğini düşünüyor musunuz? Zaten ilgileniyor musunuz? Bu nedenle, bana katılın ve bu CoinQuora Dogecoin fiyat analizi ve fiyat tahmini 2021’deki tablolara gidelim .

Dogecoin (DOGE) nedir?

Dogecoin (DOGE), popüler “Doge” İnternet memesi ile ilgilidir ve logosunda bir Shiba Inu’ya sahiptir . Ayrıca, açık kaynaklı dijital para birimi Portland, Oregon’dan Billy Markus ve Sidney, Avustralya’dan Jackson Palmer tarafından oluşturuldu. Ancak, Aralık 2013’te Litecoin’den (LTC) çatallandı .

Dogecoin’in yaratıcıları, onu temel Bitcoin izleyicisinin ötesinde daha fazla çekiciliğe sahip olacak eğlenceli, hafif kalpli bir dijital para birimi olarak tasarladı, ancak bir köpek memesi ile ilgili. Dahası, Tesla CEO’su Elon Musk sosyal medyada Dogecoin’in en sevdiği kripto para olduğuna dair birçok tweet attı.

Artık DOGE hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, DOGE’nin 2021’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu DOGE fiyat analizi ve DOGE fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Dogecoin (DOGE) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Dogecoin fiyat analizini yazarken DOGE, 24 saatlik işlem hacmi 4.181.220.862$ ile 0.24$’dan işlem görüyor. DOGE’nin fiyatı son 24 saatte %2,27 arttı.

Ayrıca, DOGE’nin mevcut dolaşım arzı 131,93 milyar DOGE’dir. Şu anda, DOGE için en iyi kripto para borsaları Binance, OKEx, CoinTiger, Upbit ve ZBG’dir.

Şimdi, 2021 için bu DOGE teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi 2021

Şu anda Dogecoin, CoinGecko’da 8. sırada yer alıyor. Ancak DOGE blok zincirindeki en son güncellemeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu DOGE fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

dogecoin
Azalan Üçgen modelini gösteren DOGE/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Günlük bir zaman dilimine göre ayarlanmış yukarıdaki grafikte Azalan Üçgen modelini görebiliriz. Bu, DOGE’nin geçtiğimiz ay düşüş eğilimi göstermesi nedeniyle önemli bir gösterge. Sonuç olarak, azalan üçgen paterni, DOGE’nin sonunda düşüşe geçeceğini ima ediyor.

Öngörülebilir gelecekte, DOGE’nin düşüşe geçme şansının yükselişten daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında DOGE, ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacminin bir sonucudur.

doge relative strength index 1024x589 1
DOGE Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 46’da, bu da DOGE’nin neredeyse aşırı alım veya aşırı satım durumunda olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla bu, yatırımcıların korkmadan güvenle ticaret yapabileceklerini gösterir.

Bu nedenle, tüccarlar kripto ticaretini dikkatli bir şekilde yapmalı ve piyasadaki heyecandan etkilenmemelidir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar, kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

DOGE’nin Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

doge 30 day sma and 50 day ema 1024x589 1
DOGE 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, DOGE’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu dikkate alarak DOGE, 2021’de rekabetçi bir pazara sahip.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, Dogecoin’in son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Üstelik DOGE fiyatı son 7 günde %1.7’nin üzerinde. Bu eğilim devam ederse, DOGE boğalarla birlikte koşabilir, 0,45 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve daha yükseğe tırmanabilir.

doge usdt price char 1024x589 1
DOGE/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve DOGE’yi yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, DOGE’nin fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 0.16 dolara düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli DOGE fiyat tahminimiz 2021 yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 0,73 dolar ile aşma olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, DOGE 2022’nin sonunda 1,2 $’a ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 1,25 $’a kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan, ortaklık ve 1.2 $ ‘a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2023

DOGE, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sağlam bir şekilde tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini 1,5 $ ile hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak. .

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, DOGE fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, DOGE yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. Ayrıca bu, DOGE’nin kripto pazarındaki fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 2,5$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde DOGE fiyatları 3.5 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak DOGE için çok zor olmadı, çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, DOGE’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap