Dogecoin, ETC, Monero Fiyat Analizi: 29 Mart Salı

Dogecoin, ETC, Monero Fiyat Analizi: 29 Mart Salı
0

Analizlerde Bitcoin, 4 saatlik 20 EMA’sını dirençten acil desteğe çevirdikten sonra, Dogecoin kısa vadeli tekniklerinde yükseliş eğilimi gösterdi. Alt, Monero ile birlikte 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama (ters formasyon) gördü. 

Ayrıca, Ethereum Classic, likidite aralığına yaklaşırken bir yükseliş eğilimini de onayladı. 

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
dogecoin, etc, monero fiyat analizi: 29 mart salı 4

Uzun vadeli 0.11 $ tabanını test etmek için 0.16 $ işaretini kaybettikten sonra DOGE, 4 saatlik grafiğinde iki yakınsak çizgi (beyaz) arasında toparlandı. Alt, son 14 günde yaklaşık %32.8’lik bir yatırım getirisi gördü ve 0.14 dolarlık hayati desteği geri aldı.

Son ralli, boğaların gidişatı kendi lehlerine çevirmesiyle DOGE’yi 20/50/200 EMA’nın üzerine itti. Şimdi, 0.15 $ işaretindeki uzun vadeli trend çizgisi direnci sağlam kaldı.

Basın zamanında, DOGE 0.147 dolardan işlem gördü. RSI, 54 desteğini korurken aşırı alım işaretini test etmeye devam etti. DOGE 0.15$ seviyesinden geri dönerse, RSI ile düşüş eğilimini teyit edecektir. Bu arada, MACD çizgileri, histogramı sıfır çizgisinin altına düşerken düşüş eğilimi gördü. Bu yörünge, 20 EMA desteğine doğru bir düşüşe neden olabilir.

Ethereum Classic (ETC) Analiz

analiz
dogecoin, etc, monero fiyat analizi: 29 mart salı 5

ETC, Eylül ayının en yüksek seviyesinden değerinin %70’inden fazlasını kaybetti ve 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştı. O zamandan beri, altcoin son iki haftada agresif bir %91.9 iyileşme gördü. 

Sonuç olarak, 29 Mart’ta dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 37 $ işaretinin üzerine çıktıktan sonra ETC, Kontrol Noktasına (kırmızı) doğru sıçradı. 

Basın zamanında, ETC 51.93 dolardan işlem görüyordu. Yükselen RSI, düşen bir kama arasında geriledi. Ancak boğalar orta hat desteğini sağladı. Böylece, 60 işaretine meydan okumayı amaçlayan desenli bir çıkış gördü.

Monero (XMR) Analiz

analiz
dogecoin, etc, monero fiyat analizi: 29 mart salı 6

XMR, 296 dolarlık direnci devirmek için mücadele ettikten sonra düşüş eğilimini körükledi. O zamandan beri, fiyat hareketi hayati fiyat noktalarının altına düşmeye devam etti ve alt, Kasım ayının en yüksek değerlerinden değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

24 Şubat’ta 13 ayın en düşük seviyesini gördüğünden beri XMR, uzun vadeli 222 dolarlık direncine doğru yaklaşık %70 toparlandı. Bu arada, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz gördü.

Basın zamanında alt, 224.59 dolardan işlem gördü. RSI  kademeli büyümesini sürdürdü ve aşırı alım bölgesine yaklaştı. Buradan olası bir geri dönüş, yatırımcıları/traderları şaşırtmamalıdır. Ayrıca, Sıkıştırma Momentum Göstergesi okumalarında gri noktalar parladı. Bu okuma, yakın vadede yüksek bir oynaklık aşaması gerektirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir