Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarının, Her Şeye Rağmen Bir Umudu Olabilir!

Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarının, Her Şeye Rağmen Bir Umudu Olabilir!

Dogecoin yatırımcıları, bir hafta daha sona ererken bir kez daha haksız olmayışlarını düşünüyorlar. En iyi kripto para birimlerinin çoğu bu hafta sağlıklı fiyat dalgalanmaları gördü, ancak DOGE bir stabilcoin gibi davranmaya devam ediyor.

Fiyat hareketini özetlemek gerekirse, 6 haftadan fazla bir süredir aynı fiyat seviyesinde geziniyor.

DOGE’nin nesnel bir bakış açısıyla ‘memecoin’ statüsünün dışında pek bir anlamı yok. Şimdi, sıkı hayranlar bunun işlemsel amaçlar için kullanılabileceğini iddia edebilir, ancak çok az perakende satış mağazası bu amaç için benimsemiştir. Geçmişte ağırlıklı olarak spekülasyon için kullanılmıştır. Bu, piyasanın fayda lehine değiştiğine göre, yatırımcıların neden çok az dikkatini çektiğini açıklar.

Büyük Çıkış

Yatırımcı ilgisindeki değişim, 18 ve 22 Temmuz arasında, borsalar arasında kabaca 19,46 milyar DOGE taşındığında ortaya çıktı. Bu, son 6 ayda atıl dolaşım metriğindeki en büyük artış olarak kaydedildi.

dogecoin
dogecoin (doge) yatırımcılarının, her şeye rağmen bir umudu olabilir! 4

Ani yükseliş, DOGE’nin toparlanma rallisinde olduğu sıralarda meydana geldi. Ani yükseliş rallinin sonunu işaret etti ve bu dönemdeki çıkışlar daha fazla yukarı yönlü hareketi engellemiş olabilir. DOGE’nin zincir üzerindeki hacimleri son 6 ayda önemli ölçüde düştü. Ayrıca, hacim bu hafta başında 6 ayın en düşük seviyesine geriledi.

dogecoin
dogecoin (doge) yatırımcılarının, her şeye rağmen bir umudu olabilir! 5

Eksikliklerine rağmen Dogecoin, piyasa değerine göre 11. en büyük kriptodur. Basın zamanında, 9,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri vardı, bu da ona hala inanan birçok yatırımcı olduğu anlamına geliyor. Aslında Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre önce hala Dogecoin’i desteklediğini doğruladı.

Dogecoin’in ağırlıklı hissiyatı Perşembe günkü işlem seansını 2 haftanın en yüksek noktasında (0.62) kapattı. Sosyal hakimiyeti de iki haftada bir en yüksek seviyesine yükseldi ve bu da Dogecoin’in hala önemli bir ilgi gördüğünü gösteriyor.

dogecoin
dogecoin (doge) yatırımcılarının, her şeye rağmen bir umudu olabilir! 6

Dogecoin’in düşük performansı, kısa vadede onu olumsuz bir konuma getirebilir. Ancak bu, mutlaka arafta kalmaya mahkum olduğu anlamına gelmez. Yatırımcılar, Dogecoin’in hala büyük bir topluluğa hükmettiğini ve dünyanın en zengin bireylerinden birinin desteğinin zirvede olduğunu not etmelidir.

Dolayısıyla, en beklenmedik zamanda büyük bir Dogecoin rallisi görmek şaşırtıcı olmaz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında