Dogecoin (DOGE) Yatırımcıları, Risklerini Azaltmak İçin Bu Stratejiden Nasıl Yararlanabilir?

Dogecoin (DOGE) Yatırımcıları, Risklerini Azaltmak İçin Bu Stratejiden Nasıl Yararlanabilir?

Geçen haftaki 0.054 dolarlık taban çizgisinden toparlanma, Dogecoin’in (DOGE) 20/50 EMA engellerine meydan okuma çabalarının temelini oluşturdu. Alıcılar, bu engellerin üzerinde bir yer bulmaya çalışırken, son birkaç seferde baskılarını artırdı.

Bu arada, desenli kopuş, Dogecoin’i oldukça fazla uzatılmış bir düşük hareketlilik aşamasına girmeye yönlendirdi.

dogecoin
dogecoin (doge) yatırımcıları, risklerini azaltmak i̇çin bu stratejiden nasıl yararlanabilir? 4

Aşağı kanalın alt trend çizgisinden son zamanlarda geri dönüş, alıcıların 0.0585-0.0587 dolar direnç aralığını desteğe çevirmesine yardımcı oldu. Bu arada, 0.0607 dolarlık tavan, son on gün içinde sağlam toparlanma engelleri oluşturdu.

Dogecoin’nin dört saatlik zaman diliminde aşağı kanal çıkışı, kısa vadeli EMA’larının satış eğilimlerine meydan okumak için meme-coin’i daha iyi bir konuma getirdi.

50 EMA’nın üzerinde sürekli bir dalgalanma, alıcıların kısa vadeli bir ralliyi kışkırtmasına yardımcı olabilir. Ancak 200 EMA, trend çizgisi ve yatay dirençlerin birleştiği göz önüne alındığında, ayılar muhtemelen 0.06 $ bölgesindeki fiyatı daraltabilir.

Herhangi bir ani düşüş, 0.058 dolarlık destek bölgesinden güvenilir toparlanma zeminleri bulmaya devam edebilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), alıcılar için hafif bir tercih göstermek için orta çizginin üzerinde bir kapanış buldu. Ek olarak, Dengeye Bağlı Hacimler’in (OBV) son birkaç gündeki daha yüksek dipleri fiyat hareketiyle yükselişe geçti.

dogecoin
dogecoin (doge) yatırımcıları, risklerini azaltmak i̇çin bu stratejiden nasıl yararlanabilir? 5

Son birkaç saat içinde, Dogecoin’nin çoğu borsadaki fonlama oranı hala pozitif kaldı ancak hafif bir düşüş eğilimi gösterdi. Bu eğilim devam ederse, vadeli işlem piyasasında azalan bir yükseliş hissi uyandıracaktır.

dogecoin
dogecoin (doge) yatırımcıları, risklerini azaltmak i̇çin bu stratejiden nasıl yararlanabilir? 6

Ayrıca, uzun/kısa oranının analizi, son 12 saat içinde satıcılar için hafif bir avantaj ortaya çıkardı. Alıcılar, daha geniş duyarlılığı ölçmek için uzun/kısa oranının yanı sıra fonlama oranlarının hareketlerini yakından takip etmelidir.

Son olarak, köpek temalı madeni para, kral madeni para ile %61 30 günlük bir korelasyon paylaştı. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak bu teknik faktörleri tamamlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.