Dogecoin (DOGE) Bu Duyuru Ardından 1 Dolara Ulaşabilecek mi?

Dogecoin (DOGE) Bu Duyuru Ardından 1 Dolara Ulaşabilecek mi?

Binance, Perşembe günü yaptığı açıklamada dünyanın en büyük kripto borsası olarak bilinen platformda Dogecoin ticaret hacmini artırmak amacıyla DOGE/TUSD ticaret çiftini eklediğini duyurdu. Binance’in zaten USDT ve BUSD ticaret çiftleriyle listelenen Dogecoin’i ekleyerek bu hamlesi, Dogecoin ticareti söz konusu olduğunda piyasaya liderlik eden Binance’in DOGE fiyatını ani bir rallide 1 doların üzerine çıkarabileceği düşünülüyor. Ancak, Binance’in DOGE/TUSD çifti listesine tüccarların nasıl bir yanıt vereceği henüz netlik kazanmamış durumda.

Binance, Dogecoin TUSD Ticaret Çiftini Ekliyor

Binance, resmi duyurusuna göre, 27 Nisan’da TUSD işlem çifti ile birlikte Dogecoin’i ekleyeceğini açıkladı. DOGE/TUSD ticaret çifti, 28 Nisan saat 08:00 UTC’de alım satım için kullanıma açılacak. Ayrıca, Binance, USDT/ARS ve WBTC/USDT’yi de listelerine ekledi.

Binance ayrıca, DOGE/TUSD ve WBTC/USDT ticaret çiftleri için Binance Spot Grid’in etkinleştirilmesini, çiftlerin alım satımına açıldıktan sonraki 2 gün içinde gerçekleştireceğini duyurdu.

TrueUSD ekibi, Binance’in TUSD stablecoin’in piyasadaki varlığını artırmak için yaptığı bu çabasını Twitter üzerinden duyurdu. Binance, ABD düzenleyicileri tarafından BUSD baskısının ardından daha az bilinen TUSD’ye geçti. Geçtiğimiz ay, borsa, diğer tüm çiftler için sıfır ücretli Bitcoin ticaretini sonlandırmasının ardından artık yalnızca TUSD çiftinde sıfır komisyonlu ticaret sunuyor.

Binance, kripto para piyasasındaki işlem hacimleri açısından lider konumda bulunmaktadır. Binance’teki DOGE/USDT işlem çifti, toplam işlem hacminin %20’sini oluşturuyor; bu, OKX’teki DOGE/USDT’nin ve Binance’teki DOGE/BUSD’nin dört katından fazladır. Kalıcı piyasada ise Binance, DOGE/USDT çiftindeki işlem hacminin %25’ini elinde bulundurarak lider konumdadır.

DOGE/TUSD çiftinin Binance’te listelenmesi, Dogecoin’in genel işlem hacmini artırması ve likiditeyi artırarak DOGE fiyatını desteklemesi beklenmektedir. Bu durum, traderların Dogecoin fiyatının 1 doları aşabileceği yönünde tahminler yapmalarına neden olabilir.

Şu anda DOGE fiyatı son 24 saatte %2 düşerek 0,079 $ seviyesinde işlem görüyor. En düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 0,0761 dolar ve 0,083 dolar olarak kaydedildi. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacmi %100 arttı ve bu da yatırımcılar arasındaki ilginin arttığına işaret ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.