Dogecoin, Bitcoin Cash, Zilliqa Fiyat Analizi: 14 Nisan Perşembe

Dogecoin, Bitcoin Cash, Zilliqa Fiyat Analizi: 14 Nisan Perşembe
0

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum, son satışların ardından henüz kilit seviyeleri toparlayamadılar, BTC ticareti yaklaşık 41 bin dolar ve ETH, yazı yazılırken 3.100 dolardan. Dogecoin ve Zilliqa gibi altcoinler benzer davranışlar sergilerken, kısa vadeli teknik özellikleri satıcılar lehine hafifçe eğildi.

Spektrumun diğer ucunda, Bitcoin Cash, azalan kanalından çıktıktan sonra aşırı alımlı bir RSI gördü.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
dogecoin, bitcoin cash, zilliqa fiyat analizi: 14 nisan perşembe 4

Ayılar, bir yıl boyunca 0.11 $ seviyesinde bir testi kışkırttığından, DOGE tutarlı bir toparlanma gördü. Alt, hayati 0.136 dolarlık desteği geri alırken, geçen ay yaklaşık %29.97’lik bir yatırım getirisi gördü.

Satıcılar bir avantaj için bastırırken, son düşüş rallisi DOGE’yi  EMA şeritlerinin altına çekti. Sonuç olarak, Supertrend  duruşunu kırmızıya çevirdi ve düşüş eğilimi sergiledi.

Basın zamanında, DOGE 0.1393 dolar civarından işlem gördü. RSI son birkaç gündür orta çizginin altında gezindi ancak 50 seviyesi üzerinde bir kapanış yapamadı. MACD çizgileri, satın alma gücünde hafif bir artış gösterdi. Ancak çizgileri, mevcut momentumdaki bir değişikliği doğrulamak için henüz sıfır çizgisinin üzerine çıkmamıştı.

Bitcoin Cash (BCH) Analiz

analiz
dogecoin, bitcoin cash, zilliqa fiyat analizi: 14 nisan perşembe 5

Yükseliş momentumu bir geri dönüş gördüğünde, BCH keskin bir şekilde yükseldi ve kayıp 356$’ı geri aldı. İki haftalık bir konsolidasyon döneminden sonra, ayılar hızla aşağı kanal (beyaz) bir geri çekilme başlattı. 

BCH, 5 ile 12 Nisan arasında değerinin %23’ünden fazlasını kaybetti. Bununla birlikte, iki aylık trend çizgisi desteği, alt’ın 294 $’dan canlanmasına yardımcı oldu. Alıcılar önceki kayıplarını geri kazanırken, 20 EMA (kırmızı) kuzeye yöneldi.

Basın zamanında, BCH 344.2 dolar civarından işlem gördü. Aşırı alım RSI, 70 seviyesinin yakınından bir geri çekilme gördü. -DI  hattı kuzeye doğru yön değiştirmeyi reddederken, alıcılar kısa vadeli bir avantaja sahip.

Zilliqa (ZIL) Analiz

analiz
dogecoin, bitcoin cash, zilliqa fiyat analizi: 14 nisan perşembe 6

ZIL’in toparlanması 0,22 dolar direncinde durdu ve kripto para birimi o zamandan beri düşüşte. Diğer birçok alternatif gibi, ZIL de daha geniş pazar satışlarından sonra zayıf kaldı. Fiyatı son iki haftada yaklaşık %51,3 kayıp yaşadı.

Bu iniş, 4 saatlik grafiğinde düşen bir kama (beyaz) olarak işaretlendi. Şimdi, kamanın üst trend çizgisinin altındaki bir yakınlık, 200 EMA  (yeşil) bir yeniden teste neden olabilir. 

Basın zamanında, ZIL 0.1108 dolar civarından işlem gördü. CMF, sıfır seviyesinin üzerinde sınırsız bir ralli bulmaya çalışırken 0.22 desteğini test etmeye devam etti. Fiyatla düşüş eğilimini yeniden teyit etmekten kaçınmak için, ani trend çizgisi direncini devirmesi gerekiyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir