Dogecoin, Avalanche, GALA Fiyat Analizi: 09 Mart Çarşamba

Dogecoin, Avalanche, GALA Fiyat Analizi: 09 Mart Çarşamba
0

Piyasa son 24 saatte iyi kazanımlar elde etmesine rağmen, genel algı ‘aşırı korku’ hissini geliştirmekten kaçındı. Bu kazanımlarla Dogecoin, Avalanche ve GALA, 4 saatlik grafikte aşağı kanallarından desenli bir çıkış gördü.   

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
dogecoin, avalanche, gala fiyat analizi: 09 mart çarşamba 4

24 Şubat’ta on ayın en düşük seviyesine indikten sonra DOGE, %30,5’lik bir yatırım getirisi kaydederek ve 0.136 $ seviyesini test ederek önceki kayıplarını geri aldı.

Satıcılar 0.136 dolar direncinde devreye girerken, DOGE son dokuz gün içinde aşağı kanalda (sarı) çekildi. Bu geri çekilme, 0.115 $ işaretine yakın iki haftalık trend çizgisi desteğinde destek buldu. Sonuç olarak, boğalar desenli bir kırılma buldu ve 4 saatlik 20 EMA’sının üzerine çıktı. Alt için en yakın engel hala 50 EMA’da (camgöbeği) idi.

Basın zamanında, DOGE 0.1217 dolardan işlem gördü. Aşırı satım bölgesine girdikten sonra, RSI yükselen bir üçgende canlandı. Sonuç olarak, alıcılar avantaj elde etmek için devreye girince fiyat 40 puanlık direncin üzerine çıktı. Şimdi, 53 seviyesi, satıcılar yükseliş baskısına karşı koymaya çalışırken bir engel oluşturabilir. Ayrıca, DMI hatları artan satın alma etkisini teyit etti ancak henüz bir yükseliş geçişine tanık olmadı.

Avalanche (AVAX) Analiz

analiz
dogecoin, avalanche, gala fiyat analizi: 09 mart çarşamba 5

Boğalar nihayet Ocak ayının en düşük seviyesinden yeterince ivme kazanırken, AVAX 17 Şubat’a kadar %85.2’lik şaşırtıcı bir artış kaydetti. Ardından, ayılar 66 dolarlık katı test ederken, alt kendini arka ayakta buldu. 

En son düşüş aşaması, AVAX’ı  Kontrol Noktasının (kırmızı, POC) altına yönlendiren bir aşağı kanal (sarı) olarak işaretlendi. Ancak, son iki hafta içinde artan yükseliş gücü ışığında, alıcılar, POC’nin üzerinde bir kapanışı sürdürürken 70 doları kontrol etti. Böylece, desenli koparma, alt’ı 20-50 SMA’nın üzerinde destekledi. Şimdi, 200 SMA, alıcılar ve satıcılar arasında uzun süreli bir çatışma görebiliyordu.

Basın zamanında, AVAX %10.21 24 saatlik kazanç kaydettikten sonra 77.96 dolardan işlem görüyordu. Dengenin üzerinde gezinirken, yükseliş RSI iki gün içinde 28 puanlık bir artış gördü. Buradan herhangi bir yakın vadeli geri çekilme, 54 puan yakınında test desteği bulabilir.

GALA Analiz

analiz
dogecoin, avalanche, gala fiyat analizi: 09 mart çarşamba 6

GALA, 0,421 dolar seviyesini koruyamadıktan sonra avantajını kaybetti. Bu işareti kaybettiğinden beri, yukarıdaki seviye ile 0.181 $ işareti arasında bir aralıkta kaldı.

Son satış aşaması, GALA’yı Bollinger Bantlarının  (BB) ortalamasının (kırmızı) altına itti. Buna rağmen, boğalar, son gün boyunca BB’nin alt bandından %11,96’nın üzerinde kazanç sağlayarak hızlı bir şekilde karşılık verdi. Şu andan itibaren, acil destek BB ortalamasının yakınında durdu.

Basın zamanında, GALA 0.2324 dolardan işlem görüyordu. RSI, dik trend çizgisi desteği (beyaz trend çizgisi) oluşturduktan sonra sağlam bir yükseliş trendindeydi. Şimdi, 60 işaretlik direncin bir testini görebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap