DOGE, SAND, ve GALA Fiyat Analizi: 22 Mayıs

DOGE, SAND, ve GALA Fiyat Analizi: 22 Mayıs
0

Analizlerde gördüğümüz kadarıyla çoğu grafikte kısa gövdeli mum çubuklarının yansıttığı gibi, altcoin piyasası son birkaç gün içinde oynaklıktan kaçındı.

DOGE, SAND ve GALA, 12 Mayıs’ta birkaç aylık/yıllık en düşük seviyelerinden bir artış gördükleri için daha geniş pazarda yankı buldu. Şimdi, boğaların hala satın alma hacimlerini artırması gerekirken, sıkıştırma aşamasının zincirlerini kırmak için mücadele ediyorlar.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
doge, sand, ve gala fiyat analizi: 22 mayıs 4

Daha geniş piyasa tasfiyeleri sayesinde, DOGE satıcıları Nisan ayındaki yüksek seviyelerinden yeni bir hamle buldu. Güneye giden yolculuğunda kripto para, altı aylık trend çizgisi bariyerinde (beyaz) bir miktar yükseliş direnci buldu. Ancak (10 Mayıs’tan itibaren) yaklaşık %45’lik bir düşüş, mem-coin’i 12 Mayıs’ta 13 ayın en düşük seviyesine çekti.

Altcoin, kendisini 0,07 dolarlık taban çizgisinden aldığından beri, oynaklığını azalttı ve dokuz günlük bir sıkıştırmada yer değiştirdi. Bu arada, alıcılar  20 EMA’yı  (kırmızı) devirmek için mücadele etti.

Ayın büyük bölümünde dengesinin üzerinde bir nokta bulamayınca RSI, güçlü bir satış gücü sergiledi. Boğaların 0,08 dolar seviyesinin altına olası bir düşüşten kaçınmak için endekste 50 işaretinin üzerinde bir kapanış yapması gerekiyordu. Ayrıca, OBV daha düşük dip noktaları işaretleyerek, fiyatta hafif bir yükseliş farklılığı gözlemledi. 

The Sandbox (SAND) Analiz

analiz
doge, sand, ve gala fiyat analizi: 22 mayıs 5

Trend çizgisi direnci (beyaz) önceki satın alma rallisini reddettikten sonra, satıcılar fiyatı 1,1 $ taban çizgisine kadar çekerek trendi kendi lehlerine yönlendirdi. %23,6 Fibonacci direnci tüm toparlanma girişimlerini reddederken, SAND 1,3 dolar bölgesinin yakınında sıkı bir aşamaya girdi.

Şimdi, altcoin 4 saatlik zaman diliminde düşüş flamalarına tanık oldu. 20 EMA’nın (kırmızı) altında sürekli bir kapanış, kısa vadede alıcılar için zararlı olabilir.

RSI, 56 puanlık tavana çarptıktan sonra orta çizgiyi ancak son birkaç saat içinde düzleşmek için geçti. Şaşırtıcı bir şekilde, CMF güçlü bir satın alma gücü elde etmek için dik bir yükseliş yaşadı. Ancak bu kuzeye doğru yolculukta olası bir düzeltme, alıcılar için kısa vadeli bir aksiliğe yol açabilir. 

GALA Analiz

analiz
doge, sand, ve gala fiyat analizi: 22 mayıs 6

GALA, 0.162 $ seviyesini koruyamadıktan sonra kalan avantajını kaybetti. Bu puanı kaybettiğinden beri, hayati fiyat puanlarını çoklu satışlara kaybetti.

Son satış aşaması, GALA’yı Bollinger Bantlarının  (BB) temel çizgisinin (yeşil) altına itti. Boğalar, BB’nin alt bandından elde edilen bazı kazanımları destekleyerek hızlı bir şekilde yanıt verdi. Ancak 0.1 $ işareti ciddi engeller oluşturdu ve alt birimi düşük volatil bir aşamaya soktu.

RSI, dik trend çizgisi desteği (beyaz trend çizgisi) oluşturduktan sonra hafif bir yükseliş trendindeydi. Tarafsızlık yanıp sönerken, fiyatın BB’nin alt bandına doğru düşmesini önlemek için endeksin orta çizginin üzerinde kapanması gerekiyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap