Do Kwon’un Terra İçin Canlandırma Planı %65 Oyla Destek Buldu!

Do Kwon’un Terra İçin Canlandırma Planı %65 Oyla Destek Buldu!
0

Topluluk, Terra’nın çöken ortamını diriltme niyetlerini özetleyen “Teklif 1623”ü onayladı. Terra ekosisteminin kurucusu Do Kwon, 16 Mayıs’ta yeni bir blok zincirinin kurulmasını ve yeni LUNA jetonlarının verilmesini içeren bir diriliş planı sundu.

terra
do kwon'un terra i̇çin canlandırma planı %65 oyla destek buldu! 2

Kwon’un önerisi, kullanılan toplam oyların %65,55’ini aldı. Çatala karşı oy kullananların sadece %13,2’si “vetolu hayır” dedi. Çekimser olma seçeneği, seçmenlerin %20’sinden biraz fazlası tarafından tercih edildi. Terra’nın her şeyini destekleyen şirket olan Terraform Labs (TFL), topluluk onayını aldıktan sonra yeni blok zincirini kuracak. Yeniden lansman tarihi 27 Mayıs olarak belirlendi.

Sırada Yeni Bir LUNA Tokenı

Bununla birlikte yeni bir LUNA jetonu da var. Ekstra LUNA jetonları üç şekilde dağıtılacaktır: %30 topluluk havuzuna, %35 ekosistem çökmesinden önce LUNA sahiplerine, %10 çökme öncesi Çapa-bahisli UST (aUST) sahiplerine, %10 çökme sonrasına LUNA sahipleri ve kaza sonrası UST sahipleri için %15.

Kullanıcı bakiyelerinin anlık görüntüleri, Terra ekosistemi çökmeden önce ve sonra alındı. Dönem boyunca şirkette kalan kullanıcılar, çökme öncesi ve sonrası tahsisler dahil olmak üzere çeşitli dağıtımlar için uygundur.

Endüstri dilinde Do Kwon, bir “sert çatal” veya blok zincirinin iki parçaya ayrılmasını önerdi. Kripto para projesinin orijinal operatörü olan Terraform Labs, daha sonra mevcut blok zincirini kullanıcılara açık bırakmak ve bunun yerine yepyeni bir blok zinciri oluşturmak için bu fikri değiştirdi.

Terra, bu ayın başında başlayan şimdiye kadarki en kötü kripto düşüşlerinden biri tarafından vuruldu. Öte yandan, Kwon’un planına ilişkin Çarşamba günkü oylamanın sonucu, topluluğa bir iyimserlik ışığı verdi. Tamamen iyileşip iyileşmeyeceği belli değil.

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance, projeyi güçlendirmek için Terra ekosistemi ile yakın çalışacağını duyurdu. İddia edilen duyurudan bir alıntı;

“Binance’den etkilenen kullanıcılara mümkün olan en iyi tedaviyi sunmayı amaçlayan kurtarma planı üzerinde ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.”

Tepkiden Geri dön

Birçok kişi orijinal teklif lehinde oy kullandıktan sonra, Kwon 20 Mayıs’ta teklifi değiştirerek öfkeyi uyandırdı. Güncelleme, mevcut LUNA sahiplerine ve şirket iflas ettikten sonra LUNA’yı satın alan yatırımcılara dağıtılacak token sayısını değiştirdi. Pek çok kişi, değişikliğin daha önce oy vermiş olanlara ve değişiklik teklifini sürekli olarak incelemeyenlere haksızlık olduğundan şikayet etti.

Ancak, kısa süre sonra proje sahiplerinden tazminat talep etme konusundaki düşüncelerini değiştirdiler.

Huobi Global ayrıca Terra ekosisteminin tersine çevrilmesine destek verdi ve Twitter’da sitenin yayınlandığında LUNA 2.0’ı sunacağını duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap