Decentraland’ın ‘Phygital’ Hareketi MANA, Arazi Satışları İçin Katalizör Olabilir Mi?

Decentraland’ın ‘Phygital’ Hareketi MANA, Arazi Satışları İçin Katalizör Olabilir Mi?
0

Hem Decentraland hem de The Sandbox, Metaverse’i halka arz ediyor. Ne yazık ki, mevcut piyasa koşulları nedeniyle planları çalışmıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Decentraland geri adım atmak istemiyor gibi görünüyor. Metaverse’i ana kitleye ulaştırmak için yaptığı son çaba, aynı şeyin kanıtı olabilir.

Decentraland x Bulova

İki gün önce yapılan bir duyuruya göre Decentraland şimdi de dünyaya yeni bir “phygital” saat tanıttı. Bulova tarafından D-Cave ile ortaklaşa başlatılan saat, Metaverse’de giyilebilir olarak tanımlandı ve daha fazla ayrıntının 10 Mart’a kadar paylaşılması amaçlandı.

Bulova, 147 yıllık bir marka olarak pazarda güçlü bir varlığa sahiptir. Ve şirketin sanal dünyaya geçiş yapmasıyla Decentraland, Metaverse’e katılmak için daha fazla marka kullanıcısını çekecek.

Plan işe yararsa, o zaman Decentraland, zincir üzerindeki veriler Decentraland’in pek iyi gitmediğini gösterdiğinden, insanlardan bir miktar yatırım çekebilecektir.

Örneğin, arazi satışları yükselmek yerine azalmaktadır.

Decentraland arsa satışları Kasım ayında fırladı ve 1.551 arsaya kadar satmayı başardı ve 13,6 milyon dolar getirdi. Ancak, ARSA satışlarının 1.328’e düşmesine rağmen, hacimler Ocak ayında 16 milyon dolarla çok daha yüksekti.

mana
Decentraland LAND satışları

Bunun nedeni, benzersiz sahiplerin sayısının önemli ölçüde düşmesidir.

Arazi sahipleri Kasım ve Aralık ayları arasında 1100 kişi artarken, Ocak ve Şubat ayları arasında aynı rakam sadece 549’du.

mana
Decentraland günlük benzersiz sahipleri

Doğal olarak, yeni kullanıcı eksikliği satış eksikliğine yol açacak ve sonuç olarak toplam satış hacmi de düşecektir.

Ne olursa olsun, hem arazi satışları hem de hacimler geçen ay sırasıyla 916 ve 10 milyon dolara düştü.

mana
MANA Satış hacmi (aylık)

Piyasa tarafından benimsenen yükseliş-tekrar-tekrar-düşme stratejisi, bu tür azalan büyümeden sorumludur.

Bu model aynı zamanda MANA’yı 2,41 $ ile 3,51 $ arasında konsolide etti ve birincisi güçlü destek görevi gördü. Düşüşlere ve ihlal girişimlerine rağmen, direnç ve destek seviyeleri üç aydır sağlam ve değişmeden kaldı.

mana
MANA fiyat hareketi

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap