Dan Morehead’den Şok Bitcoin Tahmini: Yıllık İki Kat ve Üzeri Artış Bekliyor!

Dan Morehead’den Şok Bitcoin Tahmini: Yıllık İki Kat ve Üzeri Artış Bekliyor!

Pantera Capital’in başındaki isim Dan Morehead, Bitcoin‘in son dönemdeki fiyat durgunluğunu kısa vadeli bir gerileme olarak değerlendiriyor.

CNBC’ye verdiği röportajda Morehead, Bitcoin’in fiyatının yakın gelecekte yüksek bir ivme ile artış göstereceğine inandığını dile getirdi.

“Bitcoin, son 14 yılda ortalama olarak her yıl %145 büyüdü. Bu trendin devam edeceğini ve yıllık büyümenin iki katını aşacağını düşünüyorum.”

bitcoin
dan morehead'den şok bitcoin tahmini: yıllık i̇ki kat ve üzeri artış bekliyor! 2

Morehead’a göre, blockchain sektörü “20 yıllık bir boğa piyasasının” tam merkezinde bulunuyor. Bitcoin’in yükselme trendinin, toplumun tamamının Bitcoin’e sahip olmasıyla stabil bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor.

Yatırım perspektifinden baktığında, CEO şu anki hisse senedi değerlerinin oldukça şişkin olduğunu, gayrimenkul piyasasının tarihsel zirvelerden geldiğini ve tahvillerin yatırımcılar için risk taşıdığını belirtiyor. Ayrıca, hisse senetlerinin yakın gelecekte değer kaybedeceğini öne sürüyor.

“Gerçek varlık sınıfları arasında emtialar ve blockchain öne çıkıyor. Blockchain, trilyonlarca dolarlık potansiyele sahip bir alan. Şu an birçok kurum bu alanda neredeyse hiç yer almadı. Portföylerini bu alanda artırmalılar.”

Şu anki verilere göre, Bitcoin 27.434 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve piyasa değeri bazında kripto lideri son 24 saat içerisinde %1,5 değer kaybetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.