CRV Token, Ethereum Balinaları Tarafından Rağbet Görüyor Fakat Bir Durum Var!

CRV Token, Ethereum Balinaları Tarafından Rağbet Görüyor Fakat Bir Durum Var!

Curve Finance’in tokenı CRV, ETH balinaları arasında en çok işlem gören kripto paralar listesinin en üstüne sıçradı. Bu sonuç, mevcut konumu dikkate alındığında CRV için bir sonraki büyük fiyat hareketinin yolunu açabilir.

WhaleStats’a göre CRV, Shiba Inu’yu geçerek ETH balinaları tarafından en çok işlem gören token olmayı başardı. Bu neden önemli? ETH balina faaliyeti genellikle güçlü talebin altını çiziyor, bu durumda yatırımcılar daha fazla artış bekleyebilir.

Gözlemlenen ETH balina aktivitesinin gelen satış baskısını da temsil etme ihtimali var ama durum bu mu? CRV’nin tedarik dağılımı, en çok satan adreslerin son üç gün içinde alım yaptığını gösteriyor.

crv
crv token, ethereum balinaları tarafından rağbet görüyor fakat bir durum var! 5

Bu, CRV’nin hafta sonu boyunca güçlü talep görmeye devam ettiğini gösteriyor. Ek olarak, en iyi adresler tarafından tutulan arz metriği, balinaların CRV biriktirmeye devam ettiğini doğrulamaktadır. Bu, CRV tokenıyla ilgili ETH balina işlemlerinde gözlemlenen artışın satın alma baskısını yansıtabileceğini düşündürebilir.

crv
crv token, ethereum balinaları tarafından rağbet görüyor fakat bir durum var! 6

Balinalar CRV’yi Ayılardan Koruyor mu?

CRV’nin fiyat hareketi aşırı alıma rağmen yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Basın zamanında son 24 saatte %7,40’lık bir yükseliş başardı ve güçlü talebi yansıtıyor. Bu, rallisini 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarmasına izin verdi.

crv
crv token, ethereum balinaları tarafından rağbet görüyor fakat bir durum var! 7

CRV, Aralık 2022’nin sonundaki en düşük fiyat seviyesinden %120 primle işlem gördü. Bu, onu başlıca kripto para birimleri arasında en çok kazananlardan biri yapıyor. Bununla birlikte, CRV’nin aşırı alım doğası, bir miktar satış baskısını teşvik edebilir.

Hem MVRV oranı hem de ortalama madeni para yaşı şu anda üst aylık aralıkta. Bu, CRV sahiplerinin kârda derin olduğu anlamına gelir.

crv
crv token, ethereum balinaları tarafından rağbet görüyor fakat bir durum var! 8

Bu sonuç, geri çekilme beklentilerine aykırıdır. Bunun olası bir nedeni, yatırımcıların, özellikle de balinaların, daha çok uzun vadeli kazançlara odaklanmalarıdır.

Son ralli bir sonraki boğa koşusunun başlangıcıysa, o zaman şimdiye kadar görülen yukarı yön, ileride daha fazla toparlanmanın başlangıcı olabilir. Bu, balinaların şu anda neden kısa vadeli kar elde etmek için acele etmediğini açıklayabilir.

Tüm bunların şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak spekülatif olduğunu unutmayın. Hala bir geri dönüşü ve belki de en son kazanımların aşınmasını tetikleyebilecek bazı riskler var. Bununla birlikte, balinalar piyasaya güven göstermeye devam ediyor ve bu durum olumlu yönde ilerlemeye devam edebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.