Benjamin Cowen’in Analizi: Ethereum’un Düşük Performansının Arkasındaki Sebepler Açıklandı

Benjamin Cowen’in Analizi: Ethereum’un Düşük Performansının Arkasındaki Sebepler Açıklandı

Kripto para analiz uzmanı, Ethereum’un (ETH), Bitcoin’e (BTC) göre daha uzun süre düşük bir performans göstereceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Benjamin Cowen, kripto para ticaretiyle ilgili yayınladığı yeni bir video güncellemesinde, 788.000 YouTube takipçisine, Bitcoin’in (BTC.D) piyasa hakimiyetinin artışının devam edeceği ve Ethereum’un geri kalacağı görüşünü dile getiriyor.

BTC.D, Bitcoin’in toplam piyasa değerinin yüzdesel dağılımını izler. Artan BTC.D grafiği, Ethereum’un da içinde bulunduğu altcoinlerin genellikle BTC’ye kıyasla daha az kazanç elde ettiğini gösteriyor.

Cowen, kripto para portföyünün büyük bir bölümünün yıllardır yalnızca Bitcoin’den oluştuğunu belirtiyor, çünkü piyasanın geri kalan kısmına göre daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyor ve bu nedenle Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin arttığını vurguluyor.

Cowen ayrıca, Ethereum’un Bitcoin’e karşı (ETH/BTC) bir trend çizgisinin altına düşmesinin ve bu çizgiyi yeniden test etmeye çalışmasının ardından önemli bir dirençle karşılaştığını ifade ediyor.

“Bitcoin rallileri, Ethereum-Bitcoin çiftini bozuyor. Ve şu an ETH/BTC çiftinin düşüşünü göz önünde bulundurun. Nihayet bu trend çizgisini aşağı doğru kırdı… Geçen döngüde de benzer bir durum yaşandı… Ve şimdi, Ether-Bitcoin çiftinin, Ekim 2022, Mart 2023 ve Haziran 2023’te destek olarak işlev gören bu trend çizgisini potansiyel olarak geri test ettiğimiz bir noktadayız. Şimdi Kasım 2023’te bu çizgiyi alttan test ediyoruz ve önemli bir direnç seviyesi olabileceğini düşünüyorum.”

eth btc
kaynak: bejamin cowen/youtube

Cowen, ETH/BTC çiftinin trend çizgisinin üzerine çıksa bile, paritenin hala bir dizi direnç seviyesiyle karşı karşıya kalacağı ve düşüş trendini ikna edici bir şekilde tersine çevirebilmek için bu seviyeleri destek olarak kullanması gerektiğine dikkat çekiyor.

“Birçok direnç seviyesi var. Bu seviyeleri yatay çizgilerle işaretleyerek, Ethereum-Bitcoin çiftinin hangi direnç seviyelerini aşmaya çalıştığını görebilirsiniz. Bu durumu tersine çevirmek için aşılması gereken birçok engel var.”

eth btc 1
kaynak: bejamin cowen/youtube

ETH/BTC, bu yazının yazıldığı sırada 0,0560 BTC (2.093 $) değerinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.