Cosmos, Tezos, NEAR Fiyat Analizi: 02 Mart Çarşamba

Cosmos, Tezos, NEAR Fiyat Analizi: 02 Mart Çarşamba
Creative forex chart backround with lines. Finance and trade concept. 3D Rendering
0

Daha geniş duyarlılıktaki gelişmelerden sonra, Cosmos hayati öneme sahip 30 dolarlık desteği geri aldı. Bununla birlikte, modelinin altındaki herhangi bir kırılma, güçlü bir geri çekilmeye yol açabilir. Tezos umut verici kazanımlar elde etmesine rağmen, sürdürülebilir bir ralli için hala yeterli hacimden yoksundu. Öte yandan NEAR, kayıp 11 dolarlık desteğini kazanırken ters bir baş ve omuz kırılması gördü.

Cosmos (ATOM) Analiz

analiz
cosmos, tezos, near fiyat analizi: 02 mart çarşamba 4

Son satış aşaması, ATOM’un 24 Şubat’ta iki ayın en düşük seviyesine ulaşana kadar değerinin yaklaşık %30’unu (17 Şubat’tan itibaren) kaybetmesine neden oldu.

43 dolardan düştüğünden beri, alt zirveler ve dipler işaretleyerek keskin bir düşüş yaşadı. ATOM 21 $ seviyesini test ederken trend çizgisi direnci (sarı, kesikli) (artık destek) düşüş eğilimini gözle görülür şekilde gösterdi. O zamandan beri, trend çizgisi desteğini yakalayıp tekrar 30 $ işaretini geri alırken, alt yükselen bir kamada (beyaz) yükselirken boğalar devraldı. Şimdi, boğalar bu işareti sağlarsa, ATOM bir aylık direncini 32 $ işaretinde test etmeyi düşündü. 

Basın zamanında, ATOM 32.22 dolardan işlem görüyordu. Yükseliş RSI, fiyatla düşüş eğilimi (sarı trend çizgisi) sonrasında aşırı alım bölgesinden geri çekildi. İleriye dönük olarak, Bulls’un RSI’nin yarım çizgiyi tekrar test etmesini önlemek için trend çizgisi desteğini savunması gerekiyordu.

Tezos (XTZ) Analiz

analiz
cosmos, tezos, near fiyat analizi: 02 mart çarşamba 5

XTZ, alçalan genişleyen bir takoza (beyaz) düşerek ve Ocak ayının en düşük seviyeleriyle eşleşirken %43’ün üzerinde bir gerileme gördü.

26 haftalık 26 haftalık tabanından boğalar, 3.4 dolarlık dirençle kaçınılan 20-50-200 EMA’nın üzerinde %34.7’lik bir ralli başlattı. Ancak, geçen günden bu yana XTZ, yükselen takozun (sarı) alt trend çizgisine doğru bir gerileme gördü. Bu arada, 20 EMA (kırmızı) 50 EMA’nın (Cyan) üzerine sıçradı ve yükseliş kenarını onayladı. 

Basın zamanında, alt 3.54 dolardan işlem gördü. Geçen gün boyunca, RSI 54 seviyesinin üzerinde seyretti ve yükseliş gücünü doğruladı. Ayrıca, Hacim Osilatörü, kırılma aşaması sırasında sıfır çizgisinin altında kaldı ve zayıf bir boğa hareketine işaret etti.

Near Protocol (NEAR) Analiz

analiz
cosmos, tezos, near fiyat analizi: 02 mart çarşamba 6

ATH’sinden bu yana NEAR, değerinin yarısından fazlasını kaybetti ve 24 Şubat’ta 11 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Ayrıca, 10,9 dolar seviyesindeki kritik direncini (şimdi destek) kaybetti.

Dik bir kırılmanın ardından NEAR, 7,9 dolara doğru dalış yaparken trend çizgisi desteğine bağlı kaldı. Son birkaç gün içinde, 4 saatlik grafiğinde ters bir baş ve omuza tanık oldu. 1 Mart’taki çıkış şamdanı, alt birimin 11 dolarlık direnci test etmesiyle formasyon destekli kazançları doğruladı.

Basın zamanında, NEAR 11,19 dolardan işlem gördü. RSI, 2 Mart’ta rekor seviyeye ulaştığı için üstel bir büyüme gördü. Artık aşırı alım bölgesinden yavaşlama işaretleri veriyor gibi görünüyor. Ayrıca, Supertrend kısa vadede satın alma eğilimlerini desteklemeye devam etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap