Cosmos, SAND, Bitcoin Cash Fiyat Analizi: 10 Ocak Pazartesi

Cosmos, SAND, Bitcoin Cash Fiyat Analizi: 10 Ocak Pazartesi
0

Analizler incelendiğinde Bitcoin Cash ve SAND, daha geniş piyasa yörüngesi ile korelasyon gösterdi ve 4 saatlik 20-50-200 SMA’larının altına düştü. 20 SMA acil bir engel olarak dururken, 8 Ocak’ta birkaç haftanın en düşük seviyelerini dürttüler.

Öte yandan Cosmos, 7 Ocak’ta 15 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde çift tepe oluşturdu ve satın alma etkisinin azaldığını ima etti.

Cosmos (ATOM) Analiz

analiz
cosmos, sand, bitcoin cash fiyat analizi: 10 ocak pazartesi 4

Ters bir baş ve omuzdan sonra ATOM, 32.5 $ ‘dan beklenen bir kırılma gördü. Alt, %35’in üzerinde (1 Ocak’tan itibaren) sıçradı ve 7 Ocak’ta 15 haftanın en yüksek seviyesini gördü. Bu eğim, ATOM’un %23,6 Fibonacci desteğini 36$ seviyesinde geri almasına yardımcı oldu.

Yedi haftadan fazla bir süredir 32,5 dolarlık desteği yeniden test ettikten sonra, boğalar nihayet son dört gün boyunca sürekli bir kırılma başlattı.

Bununla birlikte, alt grup son beş gün içinde çift tepe oluştururken, ayılar 43 dolarlık direnci sağladı. Şimdi, 20 SMA (kırmızı) 50 SMA’nın (gri) altına düştüğünde, ayılar etkilerini artırıyor gibiydi.

Basın zamanında, ATOM, ATH’sinin %17.9 altında 37.39 dolardan işlem gördü. RSI sürekli olarak daha düşük tepe noktaları işaretledi ve orta çizginin altına düştü. AO, sıfır çizgisinin üzerinde aşağı yönlü ikiz zirveler oluşturduktan sonra orta çizginin altında kaldı.

The Sandbox (SAND) Analiz

analiz
cosmos, sand, bitcoin cash fiyat analizi: 10 ocak pazartesi 5

SAND boğaları, yükselen bir kama (yeşil, ters desen) oluşturduktan sonra çok önemli 6.03 dolarlık desteği geri aldığı için %38.2 Fibonacci direncini geçti. %61.8 Fibonacci güçlü bir direnç olarak durduğundan, geri dönüş modelinde beklenen bir kırılma meydana geldi.

O zamandan beri SAND, 8 Ocak’ta üç haftanın en düşük seviyesini görene kadar %35.75’lik bir geri çekilme gördü. Daha fazla geri çekilme, 4,44 $ seviyesinde destek bulabilir. 20-SMA (kırmızı), boğalar ona karşı koymak için mücadele ederken geçen hafta mükemmel bir direnç olarak hareket etti.

Basın zamanında, alt 4,43 dolardan işlem gördü. RSI 41-işaretinde ve son 13 gündür denge yakın direnç bulmak için devam etti. DMI düşüş eğilimini ima ederken, ADX SAND için zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Bitcoin Cash (BCH) Analiz

analiz
cosmos, sand, bitcoin cash fiyat analizi: 10 ocak pazartesi 6

Ayı bayrağı (sarı) kırılması, BCH’nin fiyatını %38.2 direncinin altına itti. Boğalar 419 dolarlık desteği koruyamazken, ayılar defalarca tekrar test etti. Fiyat hareketi, bir yıldan fazla bir süredir ilk kez bu seviyenin altında sürekli bir düşüş gördü. 

Alt, bir aşağı kanalda (beyaz) salınım yaptı ve 8 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini artırmak için hayati 387.2 dolarlık direnci (önceki destek) daha da kaybetti. Boğalar için acil test seviyesi, 20 SMA (kırmızı) ile çakışan üst kanaldaydı.

Basın zamanında, BCH 20-50-200 SMA’sının altında 365.5 dolardan işlem gördü. RSI, 38 puanlık direncin üzerinde ikna edici bir kapanış bulmakta zorlandı. Ayrıca, DMI düşüş eğilimi göstererek önceki analizi doğruladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap