Deneyimli Bir Kripto Yatırımcısının Gözünden: Cosmos (ATOM) Ekosisteminin Yükseliş Potansiyeline İnanç Tam!

Deneyimli Bir Kripto Yatırımcısının Gözünden: Cosmos (ATOM) Ekosisteminin Yükseliş Potansiyeline İnanç Tam!

Girişim sermayesi uzmanı Arthur Cheong, son zamanlarda yaşanan gelişmeler ışığında Cosmos (ATOM) platformunun geleceğine yönelik umutlarını dile getiriyor.

DeFiance Capital’ın başındaki isim, bir sosyal medya uygulamasında yaptığı açıklamada, dYdX’in (DYDX) Cosmos ekosistemine geçişinin, bu platformun toplamda kilit altına alınan değerini (TVL) önemli ölçüde yükselteceğini ve büyük bir aktivite dalgası yaratacağını belirtiyor.

TVL, bir blockchain protokolünde bloke edilen toplam sermaye miktarını gösterir ve genelde bir kripto ekosisteminin ne kadar sağlıklı olduğunun göstergesi olarak kabul edilir.

cosmos
deneyimli bir kripto yatırımcısının gözünden: cosmos (atom) ekosisteminin yükseliş potansiyeline i̇nanç tam! 2

dYdX, merkeziyetsiz bir alım-satım platformu olup, Ethereum’dan (ETH) Cosmos’a geçiş yapmış ve geçen ay kendi bağımsız blockchain’i olan dYdX Chain’i hayata geçirmiştir.

Bu yeni zincir, Cosmos’un yazılım geliştirme seti (SDK) ve Tendermint konsensüs mekanizması üzerine inşa edilmiştir.

dYdX tarafından yapılan bir açıklamada, Cosmos’un DEX için gerekli olan tüm özelleştirmeleri yapabilme yeteneği sayesinde, kendi ihtiyaçlarına özel bir blockchain oluşturmanın mümkün olduğu vurgulanmıştır.

Cheong, Noble tarafından piyasaya sürülen ve 200 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan stablecoin USDC’nin Cosmos ekosisteminde yaygınlaşacağını da öngörüyor.

Eylül ayında Cosmos ekosistemi geliştiricileri ve kullanıcıları için erişime açılan Noble USDC, piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan ve her zaman 1 Amerikan doları değerinde sabitlenmeyi hedefleyen bir stablecoindir.

Cosmos, farklı blockchain’lerin birbiriyle etkileşimde bulunabildiği bir ekosistem olarak ön plana çıkıyor. Platformun ana kripto para birimi olan ATOM, bu yazının kaleme alındığı sıralarda 8,57 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.