Coinbase, Yoğunlaşan Kripto Kışı Nedeniyle 60 Kişiyi Görevden Aldı!

Coinbase, Yoğunlaşan Kripto Kışı Nedeniyle 60 Kişiyi Görevden Aldı!

FTX’in çöküşü ve kripto piyasasının ardı ardına çöküşü Coinbase’de ek işten çıkarmaları tetikledi.

coinbase
coinbase, yoğunlaşan kripto kışı nedeniyle 60 kişiyi görevden aldı! 2

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in, FTX efsanesini ve piyasanın ardışık düşüşünü takiben ekibini 60 kişi azalttığı bildirildi.

Finans Direktörü Alesia Haas, kargaşanın gelecekte derinleşmesi durumunda şirketin daha fazla kişiyi işten çıkarabileceğini söyledi.

  • Son kapsama göre, en büyük kripto platformlarından biri olan Coinbase, dijital varlık sektöründeki mevcut krizin bir sonucu olarak 60 personelini işten çıkardı.
  • CFO Alesia Haas, değişiklikleri zorlu zamanlarda maliyetleri düşürmeyi amaçlayan “cerrahi” eylemler olarak nitelendirdi.

“Daha fazla gelir düşüşü olacağını görürsek ve bunun önceden planladığımız senaryoların ötesinde etki edeceğine inanırsak, daha fazla maliyet tasarrufu önlemi almamız gerekecek” diye ekledi.

  • Coinbase, toplam işgücünü %18 oranında azalttığı Haziran ayında işten çıkarma çılgınlığını başlattı. CEO Brian Armstrong, ekonominin on yıldan fazla bir süredir devam eden finansal patlamanın ardından resesyona girdiğini ve bu nedenle firmanın giderlerini yeniden düzenlediğini öne sürdü.
  • CryptoCom, Gemini, Bybit, Huobi ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer bazı borsalar son birkaç ay içinde bu tür önlemler aldı.
  • 2022’nin büyük bir bölümünde hüküm süren kripto kışı, geçen hafta Bitcoin 21.500 dolar civarında işlem görürken, piyasa değeri 1 milyar doların üzerindeyken tutuşunu gevşetmiş gibi görünüyordu.
  • Ancak, FTX’in bu haftaki çöküşü, yeni bir boğa koşusunun başlamasının yakın olduğuna dair umutları buharlaştırdı. Kripto piyasa değeri bir noktada 850 milyar doların altına düştü ve Bitcoin iki yılın en düşük seviyesi olan yaklaşık 15.500 dolara düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.