CleanSpark, 145 Milyon Dolar Değerinde Yeni Makinelerle Madencilik Kapasitesini Artırıyor!

CleanSpark, 145 Milyon Dolar Değerinde Yeni Makinelerle Madencilik Kapasitesini Artırıyor!

Bir Bitcoin madencisi, Antminer S19 XP’yi piyasadaki “güç açısından en verimli” madencilik makinesi olarak tanımladı.

ABD merkezli kripto para madencisi CleanSpark, 45.000 adet Antminer S19 XP BTC madencilik makinesi için 144,9 milyon dolar ödedi.

CleanSpark’ın mevcut bilgi işlem gücü 6,7 EH/s iken, yeni ekipmanın kurulumuyla bu rakamın 13 EH/s’ye çıkması bekleniyor.

madencilik
cleanspark, 145 milyon dolar değerinde yeni makinelerle madencilik kapasitesini artırıyor! 2

Halving İçin Hazırlanıyor

Anlaşmaya göre üretici Ağustos ayında 25.000 adet dağıtacak , kalan 20.000 adet ise Eylül ayında ulaşacak. CleanSpark, hepsini Georgia, Sandersville’deki maden tesisinde konuşlandırmayı planlıyor. 

CleanSpark CEO’su Zach Bradford, Antminer S19 XP’nin “günümüzde piyasada bulunan en verimli bitcoin madenciliği makinesi” olduğunu söyledi ve şirketin operasyonları için “temel bir bileşen” haline geleceğine dair umutlarını artırdı.

Birinci sınıf makinelerin milyonlarca satın alınmasının ve teslim edilmesinin, 2024 baharında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving öncesi firmanın stratejisinin bir parçası olduğunu açıkladı. 

Yeni kripto para birimlerinin yaratılma hızını azaltan önemli bir olay, blok ödüllerinin yarıya indirilmesiyle gerçekleşecek mevcut 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye. Birçok uzman, bu sürecin önceki durumlara benzer şekilde, ana kripto para biriminin fiyatının artmasına yol açacağına inanıyor.

Bradford, “Bitcoin yarılanması yaklaştıkça, operasyonel verimliliğe odaklanmamız, teknik uzmanlığımız ve hazine yönetimi stratejimiz, CleanSpark’ın Amerika’daki en iyi bitcoin madenciliği şirketleri arasındaki konumunu sağlamlaştırmada çok önemli bir rol oynayacak” dedi.

45.000 yeni makine, ayrıca şirketin madencilik kapasitesini Eylül 2023’e kadar 13 EH/s’ye çıkaracak. Bradford, kripto para birimleri piyasasındaki düşüşün, şirketlere endüstri lideri bir fiyata modern ekipman edinme şansı sağladığını savundu.

“Geçmişte S19 XP yerine S19 jPro+ gibi diğer birimleri seçtik çünkü diğer birimlerin ROI’si ile XP arasındaki farkın kapanacağına inandık. Sabrımız karşılığını verdi.”

CleanSpark’ın Madencilik Genişletmesi

Şirket, 2022 yazında Washington, Georgia’da bir tesisi 16,2 milyon dolara satın aldı. Yakın zamanda şirket, tesisin kapasitesini 16.000 madenciye çıkarmak için genişletme çalışmalarına başladı. CEO Bradford, genişleme planlarının, mevcut 36 MW’lık altyapıya 50 MW daha eklemeyi hedeflediğini belirtti.

“Bu ikinci aşama, mevcut operasyonun boyutunu iki katından fazla artırıyor. Washington City topluluğuyla ilişkimizi genişletmeyi ve bu genişlemeyle birlikte gelecek inşaat işlerini destekleyebilmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.