Tron Kurucusu Justin Sun, Çin’in “Kripto Geri Dönüşüne” Hazırlandığını Söyledi!

Tron Kurucusu Justin Sun, Çin’in “Kripto Geri Dönüşüne” Hazırlandığını Söyledi!

Tron’un kurucusu Justin Sun Pazartesi günü Çin’in 2021 ortalarında kripto ticareti ve madenciliğe yönelik kısıtlamaların ardından kripto endüstrisine geri dönüş yapmaya hazırlandığını söyledi. Çin, kripto para işlemlerine vergi uygulamasıyla kripto para düzenlemesine doğru büyük bir adım attı. Justin Sun, sonunda Tron’un Çin’de kabul edileceği konusunda kendinden emin.

kripto
tron kurucusu justin sun, çin'in “kripto geri dönüşüne” hazırlandığını söyledi! 2

Tron Kurucusu Justin Sun, Çin’in Kriptoya Dönüşünü Görüyor

Justin Sun, 30 Ocak’ta bir dizi tweet’te, Çin’in kripto işlemlerine vergi uygulamasıyla kripto endüstrisine dönüş sinyali verdiğini söyledi. 2021’in ortalarında bir kripto baskısına rağmen ülkede artan kripto kabulünün ortasında bunun kripto para birimi düzenlemesine doğru büyük bir adım olduğuna inanıyor.

Çin’in yerel vergi makamları, kripto paraya %20 vergi uygulamaya başladı. Justin Sun’ın kripto işlemlerine vergi koyması, Çin hükümetinin kripto para birimlerini meşru bir zenginlik biçimi olarak gördüğünü açıkça gösteriyor ve uygun vergilendirmeyi sağlamak istiyor.

Vergi politikası, ülkedeki kripto kabulünü artıracak. Ayrıca, insanlar ve işletmeler için net bir düzenleyici çerçeve sağlayacaktır. Çin’in “daha fazla meşruiyet ve istikrar sağlamak” için kripto endüstrisini daha fazla düzenlemesi bekleniyor.

“Çin’deki kripto vergisi, küresel kripto para piyasası için olumlu bir gelişme ve diğer ülkelerin takip etmesi için bir emsal oluşturabilir.”

Justin Sun, Hong Kong’a Taşınmayı Planlıyor

Justin Sun, Çin kripto piyasasının yükselişte olduğuna inandığı için Hong Kong’a taşınıyor. Uzmanlar, Hong Kong’un kripto merkezi planları arasında Çin’in bir sonraki kripto boğa piyasasına hakim olacağını tahmin ediyor. Tron ve Huobi Global’in Hong Kong gelişiminde kriptoya öncülük edeceğine inanıyor.

Ayrıca, Tron’un (TRX) eninde sonunda Çin’de kabul edileceğine inanıyor, çünkü Çinlilerin çoğu zaten TRX kullanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.