Borsalardaki Chiliz Arzı Bu İşareti Gösteriyor, İşte Beklenenler!

Borsalardaki Chiliz Arzı Bu İşareti Gösteriyor, İşte Beklenenler!

Talep ve arz dahil olmak üzere bir kripto para biriminin fiyatını belirleyen birden fazla faktör vardır. Talep kayması olmaksızın dolaşımdaki arzdaki bir artış, fiyatı aşağı çekebilir.

Böyle bir sonuç, basın zamanından birkaç saat önce Chiliz’den Gate.io borsasına büyük miktarda CHZ aktarıldığında meydana geldi.

İlk raporlar, kabaca 1,8 milyon CHZ tokeninin borsaya aktarıldığını ve fonların Chiliz tarafından gönderildiğini ortaya koyuyor. Ancak bu miktar CHZ’nin fiyatını etkilemek için yeterli mi?

Aktarılan CHZ, toplam dolaşımdaki arzın küçük bir bölümünü temsil eden kabaca 250.000 $ değerindeydi.

Aktarılan CHZ tek başına muhtemelen fiyat üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olamayacak kadar küçüktü. Bu, %0,77’lik hafif bir artışla 0,13 $’lık basın zamanı fiyatına ulaşan CHZ fiyatına yansıdı.

chiliz
borsalardaki chiliz arzı bu i̇şareti gösteriyor, i̇şte beklenenler! 5

CHZ fiyatı, yazı yazılırken %50 RSI seviyesinin içinde geziniyordu. Ayılar bu aralıkta ivme kaybetmiş gibi görünüyor, bu da şu anda psikolojik bir satın alma bölgesi veya kısa satıcılar için bir kar alma bölgesi olarak hareket ettiği anlamına geliyor.

1,8 milyon CHZ transferinin fiyat hareketi üzerinde büyük bir etkisi olmamasına rağmen, döviz akış özelliklerine katkıda bulundu.

Ayrıca, ilerlemeyi nelerin bekleyeceğine dair potansiyel içgörüler sunabilir. Örneğin, döviz giriş göstergesi son 24 saat içinde en yüksek haftalık artışı kaydetti.

chiliz

Bu arada, döviz çıkışı ölçümleri, güçlü talep eksikliğinin altını çizerek düşük aktiviteyi ortaya koyuyor.

CHZ’nin arz ve talep dinamiklerine daha derin bir bakış, borsalar dışındaki arzın son 30 gün içinde genel bir düşüş yaşadığını ortaya koyuyor.

chiliz
borsalardaki chiliz arzı bu i̇şareti gösteriyor, i̇şte beklenenler! 6

Aynı dönemde borsalardaki CHZ arzı da arttı. Chiliz’den Gate.io’ya en son çıkış bu sonuca katkıda bulunuyor ve bunun CHZ’nin potansiyel olumlu tarafını sınırladığını öne sürüyor.

Balinalar Ne Yapıyor?

Yukarıdaki gözlemler devam ederse, muhtemelen satış baskısında bir artış göreceğiz. Özellikle aşağı yönlü hacimler, mevcut satın alma baskısını aşmayı başarırsa. Nihai kısa vadeli sonuç, hala piyasa talebinin seviyesine tabidir.

chiliz
borsalardaki chiliz arzı bu i̇şareti gösteriyor, i̇şte beklenenler! 7

Arz dağılımına bir bakış, en iyi balinaların son 24 saatte nispeten hareketsiz olduğunu ortaya koyuyor.

Bu hafta en iyi balinaların bazılarından satış baskısı görürken, diğerlerinden alım baskısı gördük.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.