Charlie Munger: Bitcoin’le İlgili Düşüncem Oldukça Eleştirel

Charlie Munger: Bitcoin’le İlgili Düşüncem Oldukça Eleştirel

Charlie Munger, kripto paralar hakkında oldukça net konuşuyor. Berkshire Hathaway’in Üst Yöneticisi Munger, Bitcoin hakkında dikkat çekici yorumlarda bulundu.

2023 Zoomtopia Konferansı’nda konuşma yapan Munger, “Bitcoin’i şu ana kadar gördüğüm en mantıksız yatırım” şeklinde konuştu. Munger, kripto paraların getiri sağlamayacağını ve yatırımcılarının büyük kayıplar yaşayacağını belirtti.

“Bitcoin’e şu an yatırım yapmayın. Bu yatırımların çoğunun değeri düşecek.”

Charlie Munger’ın bu konudaki görüşüne katılmamak elde değil.

charlie munger
charlie munger: bitcoin'le i̇lgili düşüncem oldukça eleştirel 2

Charlie Munger: Kripto Paraların Değeri Düşecek

Charlie Munger, kripto paraların çoğunun değer kaybedeceğini belirtiyor ve bu konuda yanılmıyor olabilir. Zira geçmişte birçok kripto para biriminin değerini kaybettiğini gördük.

Bitcoin 2009’da piyasaya çıktı. 2014’te Ethereum’un piyasaya sürüldüğü tarihe kadar birçok kripto para ortaya çıktı. Ancak bu projelerin birçoğu başarısız oldu. İstatistikler, altcoin’lerin büyük bir kısmının ilk yılda değer kaybettiğini gösteriyor.

Bu konuda Charlie Munger yalnız değil. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da kripto paraların çoğunun başarısız olacağını düşünüyor. Ancak bu, diğer sektörlerde de geçerli. Örneğin, yeni işletmelerin başarı şansı da benzer. Bu, kripto sektörünün değersiz olduğu anlamına gelmez.

Charlie Munger için Bitcoin En Kötü Yatırım mı?

Charlie Munger’in Bitcoin’i “şu ana kadar gördüğüm en kötü yatırım” olarak nitelendirmesi tartışmalı. Uzun süre Berkshire Hathaway’de Üst Yönetici olarak görev yapan Munger, bazı hatalı yatırımlar yaptı. Özellikle 2015’te Kraft Heinz’a yapılan yatırım, 2019’da bir günde 4,5 milyar dolar kaybetti. Warren Buffett, bu yatırım için fazla ödeme yaptıklarını kabul etti.

Eğer Berkshire Hathaway, gıda sektöründe bu kadar büyük bir kayıp yaşıyorsa, sınırlı sayıda üretilen ve deflasyonist bir özelliğe sahip kripto para birimi olan Bitcoin’i nasıl en kötü yatırım olarak görebilir?

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.